• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Лукашенко "закриє очі", якщо Путін захоче атакувати Україну з Білорусі, — Шушкевич

Реклама на dsnews.ua
На його думку, Росія панує в Білорусі

Як повідомляє "ДС", про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" розповів білоруський опозиціонер і екс-президент республіки Станіслав Шушкевич.

"Росія не є учасником переговорів щодо Донбасу та інших. Білорусь також немає. Але Росія підбурює і постачає зброю. А Лукашенко має свою функцію. Він, немов лакей, відкриває двері перед (канцлером ФРН, - прим.) Ангелою Меркель чи ще перед кимось", - поділився він.

"Його думки про те, що відбувається зараз в Росії, в Україні їх немає. Він не наважиться щось висловити, тому що отримає "по носі", - додав політик.

На його переконання, якщо Кремль захоче провести свої війська в Україну через Білорусь, то президент Лукашенко просто закриє на це очі.

"Вона (РФ, - прим.) цілком спокійно їх проведе. І Лукашенко чи поїде кудись, або буде як (останній президент СРСР Михайло, - прим.) Горбачов, який говорив, що не знає про Форосі, або ще щось. Є багато способів", - додав Шушкевич.

"Але я думаю, що це той крок, який буде жахливо сприйнятий в Європі. Тому навряд він (Лукашенко) на це наважиться", - прокоментував він можливий розвиток подій.

При цьому Шушкевич зазначив, що сьогодні Білорусь вже милитаризована Росією.

"1560 км кордону між Росією і Білоруссю відкриті, - констатував він. - Тому можна вільно, під невеликим контролем з Росії туди проїжджати".

Крім того він нагадав, що на території Білорусі вже є російські бази: "Тому її не потрібно завойовувати, як Україну. Не треба цих "чоловічків". Білорусь і так переповнена ними. Росія і так панує в Білорусі".

    Реклама на dsnews.ua