• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

Македонія готова змінити назву на КЮРМ, щоб вступити в НАТО

Реклама на dsnews.ua
Македонія може змінити назву на Колишня югославська республіка Македонія (КЮРМ), щоб вступити в НАТО

Таку заяву зробив прем'єр-міністр Македонії Зоран Заев, інформує "ДС" з посиланням на РИА Новости.

"Є два шляхи: або вирішення проблеми, або під тимчасовою назвою вступити в НАТО і продовжити переговори з Грецією щодо проблеми, яку Греція має з нашим конституційним назвою країни, у зв'язку з нашої інтеграцією до Євросоюзу. Вони ясно розуміють, що наше прагнення в ЄС також сильно", - заявив Заев.

Він додав, що очікує в найближчі місяці візит в Скоп'є генсека НАТО Йенса Столтенберга, "який відкриє двері країні для повноправного членства в Північноатлантичному альянсі.

Як відомо, суперечка з Грецією з-за назви колишньої югославської республіки виник після виходу Македонії зі складу Югославії в 1991 році. Афіни домагаються зміни назви сусідньої республіки, щоб її не плутали з грецькою областю Македонія, і блокують вступ країни в ЄС і НАТО.

На думку Греції, назва "Македонія" відображає політику іредентизму і може стати причиною територіальних претензій Скоп'є.

При цьому Афіни не заперечують, якщо слово "Македонія" буде доповнено географічним визначенням. До вирішення спору Греція вимагає називати сусідню країну "Колишня югославська Республіка Македонія", під такою назвою країна входить і в ООН.

Зазначимо, що Македонія приєдналися до так званого "плану дій з підготовки до членства в НАТО (Membership Action Plan) в 2009 році.

    Реклама на dsnews.ua