• USD 28.4
  • EUR 33.5
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Макрон заявив, що Європа повинна бути готовою самостійно протистояти Росії

Реклама на dsnews.ua

Президент Франції Еммануель Макрон після зустрічі в Ризі з прем'єр-міністром Латвії Крішьяніс Каріньш заявив, що Європа повинна бути готова до "нових способів захисту" паралельно з НАТО

Про це йдеться в повідомленні національного телерадіомовлення Латвії, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"У нас — історія, у нас — географія. У Латвії також є велика російськомовна меншина. Чи можемо ми робити вигляд, що Росії не існує? Ні. Довгий час ми думали, що відносини з Росією формуються через НАТО. Зараз ми повинні думати самі. Ми не відмовляємося від НАТО, але також існують можливості європейців", — сказав Макрон.

Визнаючи, що Росія дестабілізує країни демократії і вторглася в Україну, президент Франції нагадав про необхідність нормалізації "регіональних конфліктів в Україні та інших регіонах". При цьому, як вважає Макрон, існують питання, де можна "співпрацювати з Росією", наприклад, конфлікт навколо Нагірного Карабаху.

В ході візиту Макрон переконався, "що Литва і Латвія дійсно сумніваються в готовності Росії брати участь в діалозі". Але, на його думку, треба спробувати знайти "нові способи захисту", загальні для "європейців", і це справа не одного дня, а багатьох років.

Концепція Макрона полягає в тому, що Європа (ЄС) повинна досягти стратегічної автономії і зменшити залежність від США у військовій сфері. Серед іншого це стосується питань безпеки, в тому числі протистояння з Росією.

Як повідомлялося, 28-30 вересня проходить офіційний візит президента Франції Макрона в Литву і Латвію.

    Реклама на dsnews.ua