• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Мальта вытупает за публічне і незалежне розслідування вбивства журналістки

Реклама на dsnews.ua
Влада Мальти проведуть незалежне публічне розслідування вбивства журналістки Дафни Каруаны Галичини, яка потрясла країну в 2017 році

Прем'єр-міністр Джозеф Мускат призначив суддю у відставці Эмеритуса Майкла Маллию для проведення незалежного громадського розслідування вбивства, повідомляє "ДС" з посиланням на Times of Malta.

До складу комісії також увійдуть колишній декан юридичного факультету, конституційний експерт Ян Рефало і судово-медичний експерт Ентоні Абела Медічі.

Уряд заявило, що прем'єр-міністр зажадав, щоб розслідування було завершено протягом дев'яти місяців, після чого буде опубліковано звіт.

У звіті про стан верховенства права на Мальті, опублікованому в червні, Рада Європи закликав уряд провести громадське розслідування з метою встановити, чи можна було запобігти смерті журналістки. Встановлений тримісячний термін для початку розслідування закінчився 26 вересня.

Незабаром після вбивства були затримані троє підозрюваних, пізніше їм висунули офіційні звинувачення, а в липні почався судовий розгляд. Однак, замовники вбивства досі не встановлені.

У 2017 році "ДС" повідомляла, що на Мальті підірвали автомобіль журналістки Дафни Каруани Галичини, яка була автором розслідувань корупції в рамках проекту Panama Papers.

    Реклама на dsnews.ua