• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Масові протести у Молдові: опозиція вийшла на спільну акцію

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні, 6 грудня, в столиці Молдови проходять масштабні протести. В центрі Кишинева тисячі людей вимагають розпуску парламенту і дострокових виборів

Про це йдеться в повідомленні newsmaker.md, передає «ДС».

Повідомляється, що тисячі людей вийшли на площу Великого національного зібрання з вимогою провести дострокові вибори до парламенту Молдови. Учасники акції виступають проти уряду Іона Кіку, а також ситуативної коаліції соціалістів, депутатів від партії "Шор" і групи Pentru Moldova. Будівлю уряду взяли під охорону десятки співробітників поліції.

На мітингу вже виступила новообрана президентка Молдови Майя Санду. Вона звинуватила чинного президента Ігоря Додона у спробі "підпалити країну".

"Ігор Додон ображений за те, що йому на цей раз не вдалося обдурити людей, він намагається підпалити країну і зробити життя людей ще складнішим. Так він хоче помститися людям, тому що вони не проголосували за нього… Ця більшість в поспіху приймає закони, порушуючи Конституцію і всі норми. Це — закони проти громадян. Закони, які вони прийняли в останні дні, становлять небезпеку для безпеки країни", — заявила Санду.

Окремо вона звернулася до російськомовним громадян, заявивши про те, що корупція є смертельною загрозою для всіх молдаван. Також на мітингу виступають інші проєвропейські політики.

Нагадаємо, цього тижня ситуативна коаліція в парламенті Молдови, не дотримуючись регламенту, вивела з-під контролю президента Службу інформації і безпеки, а також прийняла закони про бюджетно-податкову політику, бюджет медичного і соціального страхування, підвищила статус російської мови. В результаті Санду заявила про спробу захоплення влади і закликала своїх прихильників вийти на протести за розпуск парламенту і дострокові вибори.

    Реклама на dsnews.ua