• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Мер Будапешта пообіцяв "вигнати" Орбана

Мер Будапешта Гергей Корачонь почав свою передвиборну кампанію у п'ятницю, 17 вересня, пообіцявши звільнити Угорщину від скандального прем'єр-міністра Віктора Орбана

Віктор Орбан
Віктор Орбан / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні агентства АР, передає "ДС".

Ліберальний мер Будапешта Гергей Корачонь є одним з пʼяти претендентів очолити коаліцію основних опозиційних партій на виборах весною наступного року. У п'ятницю він звернувся до кількох сотень прихильників, які зібралися, незважаючи на дрібний дощ, в угорській столиці.

Корачонь сказав, що вибори наступної весни будуть "святом, а не знущанням над демократією".

"Починаючи від завтра, ми звільнимо Угорщину від правління Віктора Орбана", — сказав він.

Шість опозиційних партій країни вирішили відмовитися від ідеологічних розбіжностей і узгодити своїх кандидатів на виборах, щоб перемогти партію Віктора Орбана "Фідес", яка має більшість у дві третини в парламенті.

Незважаючи на те, що Орбан користується популярністю в своїй країні, критики звинувачують його в автократичних тенденціях і в захопленні контролю над ЗМІ.

Праймеріз угорської опозиції розпочинається в суботу і буде проходити в два тури. Попередні вибори є частиною виборчої стратегії опозиціонерів щодо висунення єдиних спільних кандидатів проти суперника від "Фідес" в кожному виборчому окрузі.

Цей метод привів до значних успіхів на місцевих виборах в 2019 році, коли опозиційна коаліція змістила керівництво Будапешта і більшості великих міст Угорщини.

Опозиційні політики говорять, що їхня стратегія єдності — єдиний спосіб перемогти Орбана після того, як його партія в 2011 році створила і в односторонньому порядку ухвалила новий закон про вибори.

Нещодавні опитування показують, що об'єднана опозиція та партія Орбана йдуть "нога в ногу", і оглядачі прогнозують непередбачувані результати виборів.

Нагадаємо, у липні премʼєр-міністр Угорщини, лідер партії "Фідес" Віктор Орбан став єдиним лідером країни-члена Європейського Союзу, який був внесений до списку "ворогів свободи преси", який складається організацією "Репортери без кордонів".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua