• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Заважає пандемія COVID-19: Лондонський суд відклав рішення щодо "боргу Януковича"

Реклама на dsnews.ua

Верховний суд Лондона через пандемію COVID-19 на невизначений термін відкладає рішення по так званому "боргу Януковича". Російська сторона домагається стягнення 3 млрд доларів з України

Про це йдеться в повідомленні на сайті Міністерства фінансів Росії, передає "ДС".

Повідомляється, що 2-3 листопада Верховному суді Британії пройшли слухання у справі компанії Times Travel. Йдеться про оскарження рішення Апеляційного суду Англії щодо єврооблігацій України на 3 млрд доларів, які придбала Росія в 2013 році.

На початку 2020 року суд відклав прийняття рішення у цій справі, запропонувавши сторонам подати свої позиції з правових питань, що розглядаються в справі Times Travel. Це пов'язано з одним з доводів захисту України, згідно з яким облігації були випущені "під тиском Росії".

На слуханнях на початку листопада російська сторона намагалася переконати суд, що контракт не може бути анульований на підставі того, що його уклали під тиском, якщо ці дії носять законний характер відповідно до англійського права. А також в тому, що правова доктрина так званого "примусу під загрозою вчинення законних дій" або "законного примусу" не може застосовуватися, оскільки суперечить англійському праву.

Застосування цієї доктрини в англійському праві має значення для справи про "борг Януковича", оскільки в 2018 році Апеляційний суд Англії в цій справі дійшов висновку, що законні дії можуть являти собою тиск. Але пізніше той же суд в справі Times Travel обмежив роль доктрини "законного примусу".

"У зв'язку з впливом пандемії коронавірусу на роботу Верховного суду Великобританії терміни винесення судом вердикту як у справі Times Travel, так і за позовом Росії до України, є невизначеними", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 14 вересня 2018 року Україна виграла у Росії суд по "боргу Януковича", однак в листопаді того ж року Росія оскаржила рішення лондонського суду.

    Реклама на dsnews.ua