• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Мін'юст РФ ліквідовує Сибірський центр української культури

Реклама на dsnews.ua

Влада Росії прийняли рішення ліквідувати Сибірський центр української культури "Сірий клин" в Омську

Про це повідомив регіональний віцепрезидент Всесвітнього конгресу українців з Росії і країн Середньої Азії, голова міжрегіональної громадської організації "Культурно-освітнє об'єднання "Український конгрес" Сергій Винник, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

"Омський обласний суд зареєстрував заяву управління Мін'юсту про ліквідацію регіональної громадської організації Сибірський центр української культури "Сірий Клин"", — сказав Вінник.

Засідання суду по розгляду адміністративного позову призначено на 28 серпня.

За його словами, про причини ліквідації офіційно не повідомляється, але в таких випадках використовуються надумані приводи.

Нагадаємо, 27 січня 2010 року рішенням Верховного суду РФ за позовом Мін'юсту була ліквідована Федеральна національно-культурна автономія українців Росії, яка існувала з 27 березня 1998 року. Позов базувався на скарзі активіста фонду "Родина" Журавльова, який заявляв, що ФНКА УР "веде політичну діяльність, прославляє бандерівців і виливає негатив на Росію". 18 травня 2012 року Верховний суд Росії остаточно ухвалив рішення про ліквідацію Об'єднання українців Росії і виключення його з Єдиного державного реєстру юридичних осіб. В 2017 році влада Москви ліквідувала Бібліотеку української літератури.

Як повідомляла "ДС", Міністерство фінансів Росії пропонує урізати фінансування окупованого півострова на 17,6 млрд рублів (понад 240 млн доларів).

    Реклама на dsnews.ua