• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Москва перетворюється на місто жебраків - Le Figaro

Реклама на dsnews.ua
У столиці РФ все рідше приїжджають мігранти з Середньої Азії - їх витіснили росіяни

"Москва перетворилася на збірний пункт безгрошових безробітних з російської провінції", - про це, як передає "ДС", пише французька газета Le Figaro. Переклад матеріалу друкує ИноПресса.

Падіння рубля спровокувало кризу: роботи немає, бідність зростає. За даними Росстату, кількість бідних за останній рік різко збільшилася: до липня 2015 року за межею бідності опинилося понад 22 млн осіб проти 19,8 млн роком раніше; їхній дохід становить менш 9662 рублів в місяць. Якщо у 2014 році це було рівноцінно 157 євро, то з падінням курсу рубля ця сума ледь перевищує 100 євро.

З початку року в чергах за безкоштовними обідами з'явилися пенсіонери, чиї доходи повністю йдуть на оплату послуг ЖКГ і не дають можливості прогодуватися, констатують волонтери. "Москва перетворилася на збірний пункт безгрошових безробітних з російської провінції. Вони замінюють іммігрантів з Середньої Азії, Узбекистану та Киргизії, які тепер вважають за краще залишатися вдома. На думку добровольців, що допомагають знедоленим, російська столиця та навколишній її ореол багатства стали пасткою для бідних", - пише газета.

За даними московської мерії, 86% бездомних - приїжджі. Начальник відділу соціальної допомоги бездомним Андрій Пентюхов оцінює їх число в 10 тис. чоловік, проте заперечує зв'язок з економічною кризою. Зростання числа бездомних, за його словами, викликаний проблемами з алкоголем". "На відміну від мерії Парижа, яку тут підозрюють у виділенні 70% своїх соціальних витрат на допомогу "нелегальним іммігрантам", Москва виступає за "більш цільове" вирішення проблеми безпритульних, відмовляючи у муніципальної допомоги молодим, яких стає все більше і які приїжджають жебракувати в Москву "з-за ліні", а також "циганам і молдаванам" і "багатим українцям в інвалідних візках, яких супроводжує особистий шофер". Близько 1500 спальних місць пропонуються самим ослабленим, яких підбирають 30 автомобілів, які патрулюють місто вдень і вночі. Гарячі обіди пропонуються тільки тим, хто погоджується пройти дезінфекцію", - пише газета.

"Влада вважає, що жебраки обов'язково повинні прийняти нав'язувані їм умови допомоги, і не беруть до уваги їхні особисті проблеми", - зазначає Анна Федотова, координатор руху "Курський вокзал. Бездомні, діти". Її організація стурбована скороченням пожертвувань. "Раніше ми отримували близько 500 тис. рублів на місяць. Але в січні ми зібрали всього 70 тисяч, нам не вистачає взуття і шкарпеток", - зізнається волонтер Ольга Александровська. Видання вважає, що це ще один, не настільки помітний, ознака економічного ослаблення, що охопила країну.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua