• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

МВФ планує виділити $650 млрд для виходу світової економіки з рецесії через COVID

Міжнародний валютний фонд створить додаткові резервні активи загальним обсягом $650 мільярдів з метою полегшення виходу світової економіки з рецесії, пов’язаної з пандемією COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві директора-розпорядника Фонду Кристаліни Георгієвої, інформує "ДС".

"Задовольняючи довгострокову глобальну потребу в резервних активах, нове виділення SDR (еквіваленту валюти, що застосовується МВФ.) принесе користь усім нашим країнам-членам та підтримає глобальне відновлення після кризи COVID-19. Це також може стати потужним сигналом про рішучість країн-членів МВФ зробити все можливе для виходу з найгіршої рецесії з часів Великої депресії",- зауважила Георгієва, слова якої цитує Укрінформ.

Вона також заявила про намір до червня нинішнього року подати офіційну пропозицію до Виконавчого комітету МВФ щодо виділення $650 мільярдів доларів США на основі оцінки потреб країн-членів МВФ, статей угоди й мандату МВФ.

"Персонал МВФ розробить нові інструменти для підвищення прозорості й підзвітності використання SDR, зберігаючи при цьому резервні активи, характерні для SDR. Паралельно у Фонді вивчать варіанти перерозподілу SDR для країн-членів із потужними фінансовими позиціями для підтримки вразливих країн та економік низьким рівнем доходу",- зауважила глава Фонду.

Передбачається, що в разі схвалення пакет додасть суттєвий прямий приріст ліквідності для національних економік без зростання боргового тягаря. Це також дозволить звільнити вкрай необхідні ресурси для країн-членів з метою допомоги в боротьбі з пандемією, включаючи підтримку програм вакцинації та інших невідкладних заходів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua