• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

На Евересті встановили найвищі на планеті метеостанції

Реклама на dsnews.ua
В рамках експедиції на Еверест вчені встановили дві метеостанції, розташовані в найвищих точках світу

Дві станції були встановлені командою, очолюваною Національним географічним товариством і Університетом Трибхуван, на висоті 8 430 метрів і 7 945 метрів, передає "ДС" з посиланням на National Geographic.

Очікується, що дані з метеостанцій допоможуть вченим краще зрозуміти, як глобальні температури впливають на тануть льодовики.

"Це один з найбільш швидко прогревающихся континентальних регіонів у світі, але ми не знаємо, що насправді відбувається на висоті більше 5000 метрів", - заявив науковий керівник експедиції Підлогу Мэйески.

В експедиції, яка тривала два місяці, взяли участь понад 30 вчених зі всього світу, включаючи 17 непальських дослідників.

Крім метеостанції, в ході експедиції, команда взяла зразок крижаного покриву в найвищій точці світу - на висоті 8 020 м. Вчені збираються вивчити з допомогою льоду склад осадів і атмосфери в індустріальній час.

Також було проведено найвище в світі лазерне сканування з вертольота і сама детальна фотограмметрическая зйомка району базового табору Евересту і всього льодовика Кхумбу.

    Реклама на dsnews.ua