• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На Кайманових островах випустили ГМО-комарів для боротьби з вірусом Зіку

Реклама на dsnews.ua
В експерименті використовуються самці комарів, які не кусаються

На Кайманових островах випустили першу партію генетично модифікованих комарів, за допомогою яких влада планує боротися з поширенням вірусу Зіку. Про це повідомляє "ДС" з посиланням на ВВС.

В експерименті використовуються самці комарів, які не кусаються. Їх завдання - передати самкам ген, який призводить до смерті личинок комах до того, як вони досягнуть статевої зрілості.

Генетично модифікованих комарів будуть випускати протягом дев'яти місяців в районі, який вважається одним з ареалів проживання комах, що переносять вірус Зіку.

Опоненти проекту стверджують, що експерименти почалися без проведення досить детального дослідження.

Раніше генетично модифікованих комарів почали випускати в Бразилії. Очікується, що така технологія також допоможе боротися з поширенням малярії і лихоманки денге.

Як повідомляла "ДС", вірус Зіку поширюється в Латинській Америці і Карибському басейні через укуси комарів або сексуальні контакти. Вчені вважають, що це інфекційне захворювання може викликати мікроцефалію у новонароджених.

У матерів, заражених вірусом, часто народжуються діти з мікроцефалією і синдром Гійена-Барре. За оцінками вчених, вірус Зіку загрожує 2 млн осіб.

    Реклама на dsnews.ua