• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

На Марсі знайшли підземні озера з рідкою водою

Реклама на dsnews.ua

Науковці виявили біля південного полюса Марса три нові підземні озера, а також підтвердили існування четвертого

Про це йдеться у публікації ВВС, передає "ДС".

Висновки вчених базуються переважно на дослідженнях, що тривали протягом останнього десятиріччя. Зокрема, у 2018 році науковці, спираючись на дані радара, повідомили про ознаки підземного озера шириною 20 км, розташованого неподалік південного полюсу Марса, під шарами льоду та пилу.

"Ми не тільки підтвердили позицію, ступінь та силу відбивача під час нашого дослідження 2018 року, але ми виявили три нові світлі області", — каже нині співавтор роботи, Олена Петтінеллі з Університету Рома Тре в Італії.

"Основне озеро оточене меншими водоймами, але через технічні характеристики радіолокатора та віддаленість його від поверхні Марса ми не можемо остаточно визначити, чи вони повʼязані", — додала вона.

Доктор Роберто Оросей з Італійського національного інституту астрофізики вважає вірогідним, що ці водойми існували в минулому.

 "Оскільки Марс переживав свою кліматичну катастрофу і перетворився з відносно теплої планети — хоча не ясно, наскільки теплої — на заморожену, було місце, де життя могло пристосуватися і вижити", — зазначає вчений.

Знахідка зацікавить дослідників, які вивчають потенціал для життя в інших місцях Сонячної системи.

Як писала "ДС", компанія Ілона Маска SpaceX з успіхом випробувала корабель Starship, який планується використовувати для польотів на Марс.

    Реклама на dsnews.ua