• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

На Путіна і РФ подадуть до Європейського суду за збитий на Донбасі "Боїнг"

Реклама на dsnews.ua
Хіггінс сумнівається, що Росія дозволить винним постати перед судом

У Європейський суд з прав людини буде подано позов проти Росії і президента РФ Володимира Путіна щодо збитого влітку 2014 року малазійського лайнера МН-17, повідомив засновник експертно-журналістської групи Bellingcat Еліот Хіггінс, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

Разом з тим Хіггінс сумнівається, що Росія дозволить винним постати перед судом: "Я сумніваюся, що їх допитають, але і в цьому випадку - вони будуть проінструктовані, що вони можуть сказати, а що - ні. Дуже важко уявити сценарій, згідно з яким вони будуть давати свідчення в суді".

"Зараз адвокат Джеррі Скіннер, який представляв жертв катастрофи Локербі, в якій Ліван взяв на себе відповідальність (рейс Pan Am зазнав аварії 21 грудня 1988 через вибухівки на борту, загинуло 259 осіб - ред.), йде в Європейський суд з прав людини зі справою проти РФ і Путіна особисто стосовно того, що сталося з МН-17 і щодо російського втручання в Україну", - заявив засновник Bellingcat.

"Також повинна бути публічність щодо того, що зробила Росія, щодо того, що Росія постійно бреше щодо МН-17", - вважає він.

Bellingcat планує 25 січня опублікувати відредаговану версію доповіді, "в якій буде більшою частиною та ж інформація, але без імен та індивідуумів". Це доповідь на 123 сторінки. Також група переводить публікації на російську, "так як існує значний інтерес з боку російськомовних організацій та окремих осіб".

Хіггінс розповів, що його група рік вивчала військових з 53-ї бригади, перевіряючи соцмережі. "Ми вивчали сотні, якщо не тисячі, відповідних фото і профайлів, дивилися, чи доречна інформація. Ми знайшли імена військових з 53-ї бригади, дивилися на друзів, які в них є, на родичів", - сказав він.

Хіггінс пояснив, що для повноти картини встановлювалися зв'язки бійців з іншими людьми. "Ми будуємо мережу інформації навколо конкретних зображень", - сказав він.

"Ми заявили, що є двадцять осіб (винних у катастрофі MH-17) Але це - двадцять тих, хто входить в командну структуру - командири бригади, батальйону. Це ті люди, через яких йдуть команди. Але є також особи, які, схоже, є частиною конвою", - заявив засновник Bellingcat.

"Ми відстежили конвой 53-ї бригади 24-25 червня. Це - велика кількість солдатів, автомобілів, транспортні підрозділи. Ці люди пересувалися разом весь шлях в Україну. Ми говоримо приблизно про сотні осіб. І вони - частина одного підрозділу. Вони бачили, що вони роблять, вони знають, що вони йшли разом, як підрозділ, і встановлювали систему на місці", - заявив він.

"Навіть якщо хтось не є частиною списку з тих двадцяти, вони можуть бути свідками того, що сталося в цьому таборі, вони розмовляли один з одним, а тому - можна встановити, хто перетнув кордон, а хто - ні", - вважає Хіггінс.
На питання про високопоставлених військових РФ він відповів, що експерти можуть лише припустити, що солдати, які перейшли кордон і збили МН-17, отримали відповідний наказ.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua