• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

На виборах у Грузії лідирує правляча партія, — екзит-пол

У суботу, 2 жовтня, грузинські телеканали відразу після завершення голосування на місцевих виборах оприлюднили дані екзит-полів, за якими на виборах лідирує керівна партія країни "Грузинська мрія".

Вибори в Грузії
Вибори в Грузії
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Інтерфакс-Україна, передає "ДС".

За опитуванням, проведеним на замовлення телекомпанії "Імеді" компанією "Gorbi", на виборах перемагає керівна партія, яка на всіх виборчих дільницях отримала підтримку понад 47,6% виборців, а найбільша опозиційна партія "Єдиний національний рух" має результа в 27,1% голосів.

Грузинський телеканал "Мтаварі архі" замовив проведення екзит-полу компанії Ipsos, яка також підтвердила перше місце керівної партії "Грузинська мрія" — 38,6%, а партія "Єдиний національний рух, за її даними, отримала 33%.

Ще один грузинський телеканал "Формула" замовив опитування кампанії Edison Research, за яким також лідирує "Грузинська мрія" — 43%, н адругому місці "Єдиний національний рух" з 39%.

Варто зауважити, що це неофіційні результати, а підсумки виборів будуть визначені в ЦВК Грузії.

Нагадаємо, грузинська опозиція розглядає підсумки місцевих виборів у якості "референдума" довіри до влади. У квітні 2021 року за посередництва президента Європейської ради Шарля Мішеля керівна партія "Грузинська мрія" і кілька опозиційних партій підписали угоду про вихід Грузії з політичної кризи.

Документ передбачав проведення реформ, а також містив пункт про те, що якщо на місцевих виборах керівній партії не вдасться набрати понад 43% голосів, то будуть призначені дострокові парламентські вибори.

Пізніше керівна партія "Грузинська мрія" вийшла з цієї угоди. Її представники заявили, що дострокових парламентських виборів не буде, навіть якщо керівна партія набере на місцевих виборах 1% голосів виборців.

Як писала "ДС", вранці 1 жовтня колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі написав у соцмережах, що прибув в країну. Увечері 1 жовтня прем'єр Грузії заявив, що Саакашвілі затриманий.

За кілька хвилин до свого затримання Саакашвілі звернувся до прихильників, закликавши їх боротися до останнього.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua