• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На зло Санду. Депутати Додона повернули в Молдові російську пропаганду

Реклама на dsnews.ua

Парламент Молдови ухвалив у другому читанні проєкт закону про скасування заборони на ретрансляцію російських пропагандистських телеканалів 

За поправки до Кодексу аудіовізуальних медіапослуг 16 грудня проголосували 53 зі 101 депутата, інформує "ДС".

Ініціаторами фактичного скасування закону про протидію іноземній пропаганді стала проросійська "Партія соціалістів", яку очолює президент Ігор Додон, котрий програв вибори. Соціалістів підтримала партія «Шор», яка обʼєдналася з ними в ситуативну коаліцію проти обраного президента країни Маї Санду, пише ZN.ua.

Закон про протидію іноземній пропаганді було ухвалено молдавським парламентом у 2017 році. Відповідно до закону, в Молдові заборонена ретрансляція новинних, політико-аналітичних і військових програм, створених в країнах, що не ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.

Як відомо, колишня премʼєр-міністерка Молдови, голова партії "Дія і Солідарність" Мая Санду здобула перемогу в другому турі президентських виборів. Санду зібрала 57,72% голосів виборців, а лідер проросійських соціалістів Додон — 42,28%. Після обрання Санду парламент підтримав ряд резонансних ініціатив:

  • виведення головної молдавської спецслужби СІБ (Служба інформації і безпеки) з-під контролю президента і підпорядкування її парламенту;
  • надання російській мові статусу "мови міжнаціонального спілкування";
  • скасування закону про протидію іноземній пропаганді, який забороняє трансляцію в Молдові російських телеканалів.

Санду вже пообіцяла, що ухвалені поспіхом закони будуть оскаржені в Конституційному суді, а також вказала на необхідність відставки уряду і дострокових парламентських виборів. 6 грудня у центрі Кишинева відбувся багатотисячний мітинг на підтримку вимог обраного президента.

Як писала "ДС", Мая Санду для свого першого закордонного візиту обрала Україну.

    Реклама на dsnews.ua