• USD 28.6
  • EUR 34.2
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Народний ультиматум у Білорусі: силовики Лукашенка затримали майже 300 осіб

Під час акцій "Народного ультиматуму" в Білорусі, які відбулися 25 жовтня, підконтрольні режиму самопроголошеного президента Олександра Лукашенка силовики затримали не менше 290 осіб

Акція протесту в Мінську
Акція протесту в Мінську
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив правозахисний центр "Вясна", інформує "ДС".

Список затриманих постійно оновлюється. Наразі відомо, що учасників акцій, окрім Мінська, затримували у Ліді, Бресті, Гомелі, Вітебську, Гродно та Могильові. Традиційно силовики затримували і представників ЗМІ. 

Білоруська опозиція заявила, що кількість учасників акції протесту в столиці Білорусі в останній день "народного ультиматуму" перевищила 100 тисяч осіб.

Як писала "ДС", 23 вересня в Палаці незалежності в центрі Мінська відбулася таємна церемонія інавгурації Олександра Лукашенка, який очолює Білорусь з 1994 року. Після цього в країні поновилися масові акції протесту, що почалися після виборів 9 серпня; на вулиці білоруський міст вийшли сотні тисяч людей.

Уряди багатьох західних країн відмовилися визнати Лукашенко легітимним президентом Білорусі. Згодом аналогічну позицію висловили у США та Канаді. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що так звана "інавгурація" Лукашенка "не означає його визнання легітимним главою білоруської держави".

    Реклама на dsnews.ua