• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Названі втрати світової економіки від хакерських атак

Реклама на dsnews.ua

Світова економіка втратила від кіберзлочинів близько $ 1,2 трлн

Про це йдеться в спільному звіті компанії-виробника антивірусного програмного забезпечення McAfee і Центру стратегічних і міжнародних досліджень, повідомляє "ДС" з посиланням на "Громадське".

Так, два роки тому сума збитків від дій хакерів становила близько $ 600 млрд. І з розвитком кіберзлочинності ці збитки збільшилися більш ніж удвічі.

Організації по всьому світу втратили приблизно $945 млрд через хакерські атаки і ще $145 млрд — через додаткові витрати на кібербезпеку.

Опублікований аналіз створювали на основі даних, зібраних компанією з маркетингових досліджень Vanson Bourne, що спеціалізується на технологіях.

Дослідники провели опитування 1500 міжгалузевих представників IT і директивних органів компаній з формуванням репрезентативної вибірки, а також провели інтерв'ю з чиновниками, використовували відкриті дані держорганів і доходів МВФ.

Лише 4% опитаних організацій заявили, що не мали жодних інцидентів з кібербезпекою в 2019 році. Решта розповідали про збитки від шкідливого або шпигунського програмного забезпечення.

У той же час 92% респондентів заявляли, що крім грошових втрат вони зазнавали втрат продуктивності праці і робочого часу. Найдовша середня перерва в роботі через кібератаки становила 18 годин, що завдавало організаціям в середньому понад $500 тис. збитків.

Автори дослідження кажуть, що значне збільшення кібератак можна пояснити, з одного боку, більш швидкою і точною реакцією на кібератаки (тобто ці атаки частіше фіксують), а з іншого ㅡ підвищенням рівня самих хакерів.

Також під час пандемії люди значно збільшили свою активність в мережі, що дає злочинцям більше можливостей для роботи. Наприклад, за останній рік все більше кібератак було направлено на організації, для яких перерва в роботі має критичне значення, наприклад медичні установи і державні установи.

Як повідомляла "ДС", Україна зайняла 25 місце в Національному індексі кібербезпеки, складеному естонської Академією електронного урядування.

    Реклама на dsnews.ua