• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Названо найдорожчі міста світу

Реклама на dsnews.ua

Перше місце в рейтингу найдорожчих міст світу розділили Гонконг, Париж і швейцарський Цюріх

Рейтинг складений Economist Intelligence Unit (EIU) британського видання The Economist, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Париж і Цюріх витіснили з першого місця Сінгапур і Осаку, піднявшись з пʼятого місця, яке вони ділили раніше. Відзначається, що ціни в Сінгапурі впали на тлі відтоку іноземної робочої сили через пандемію. Населення Сінгапуру скоротилося вперше з 2003 року, що призвело до зниження попиту і дефляції.

Найбільше зростання цін було зафіксовано в Тегерані, що пояснюється санкціями США, які вплинули на поставку товарів. В результаті іранська столиця перемістилася на 79-е з 106-го місця рейтингу.

Індекс, що відслідковує зміну вартості життя, найбільше знизився в бразильських Ріо-де-Жанейро і Сан-Паулу, які опустилися на 23 сходинки в рейтингу — на 119-е місце. EIU повʼязує це з ослабленням національної валюти і зростанням рівня бідності.

Москва опустилася в рейтингу на 20 позицій — на 106-е місце.

Згідно з доповіддю EIU, вартість життя знизилася в порівнянні з минулим роком в країнах Північної і Південної Америки, Африки і Східної Європи, тоді як жити в західноєвропейських містах стало дорожче, що, зокрема, повʼязано зі зміцненням євро до долара США.

EIU прогнозує, що багато цінових трендів збережуться в 2021 році.

"Оскільки світова економіка навряд чи до 2022 року досягне рівня, що спостерігався до пандемії, витрати залишаться обмеженими, а ціни відчуватимуть знижувальний тиск", — йдеться в доповіді.

EIU розраховує індекси вартості проживання для 133 міст світу двічі на рік, використовуючи в якості відправної точки прожитковий рівень в Нью-Йорку. Експерти розглядають ціни на більш ніж 400 найменувань товарів і послуг в 138 категоріях.

    Реклама на dsnews.ua