• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

"Не багатство, а шляхетна та вільна людина": таліби видали указ про права жінок

Верховний лідер терористичного руху "Талібан", який контролює Афганістан, Хайбатулла Ахундзада видав спеціальний указ про права жінок

Жінки в Афганістані
Жінки в Афганістані / Фото CNN
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив у п'ятницю офіційний представник талібів Забіхулла Муджахід, передає "ДС" з посиланням на Інтерфакс.

Текст указу опубліковано на підконтрольних русі інтернет-ресурсах.

У документі наголошується, що керівництво руху доручає всім відповідним посадовцям, релігієзнавцям та старійшинам племен зробити серйозні кроки для реалізації наступних прав жінок: для укладення шлюбу потрібна згода дорослої жінки, ніхто не може змусити жінок вийти заміж.

Як йдеться в указі, "жінка — це не багатство, а шляхетна і вільна людина", ніхто не може віддати її будь-кому в обмін на будь-які блага. "Після смерті чоловіка, після закінчення шаріатської іди (чотири місяці та десяти ночей або вагітності), вдова не може насильно видана заміж", — наголошується в указі.

У документі йдеться, що вдова має право отримати придане від свого нового чоловіка.

"Жінка має право на фіксовану частку спадщини у майні її (померлого) чоловіка, дітей, батька та інших родичів. Ніхто не може позбавити її цього права", — зазначається у повідомленні.

В указі також говориться, що той, хто перебуває в декількох шлюбах, зобов'язаний надати права всім жінкам відповідно до шаріату і дотримуватися справедливості у відносинах між ними.

Міністерству у справах хаджу та релігії доручено заохочувати вчених та проповідників щодо керівних принципів, що стосуються прав жінок, щоб через їхні проповіді люди могли зрозуміти, що придушення жінок та заперечення їхніх прав призведе до гніву Аллаха, наголошується у документі.

Міністерству інформації та культури рекомендовано постійно розповсюджувати корисні матеріали щодо прав жінок у письмовій та звуковій формі, використовуючи свої власні кошти. Вказано також у максимально можливому ступені видавати найважливіші брошури для того, щоб привернути увагу вчених до шаріатських прав жінок, підвищити обізнаність і запобігти гнобленню, що триває.

Верховний суд повинен дати вказівку всім судам розглядати петиції жінок, особливо вдів, щодо їхніх прав та утисків щодо них у принципі та не піддавати їх дискримінації.

Губернаторам та головам округів доручено повною мірою співпрацювати з цими міністерствами та Верховним судом у виконанні цього указу.

Нагадаємо, ще в листопаді радикальний рух "Талібан", який захопив владу в Афганістані, оприлюднив нові обмеження для жінок.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua