• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Не без Гейтса: в США розробили новий COVID-тест без антитіл

Біотехнологічна компанія Adaptive у співпраці з корпорацією Microsoft розробила новий тест на визначення коронавірусу, який на клітинному рівні виявляє захворювання навіть за відсутності антитіл в організмі

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляють американські ЗМІ, передає "ДС" з посиланням на "Суспільне".

Новітня розробка отримала назву T-Detect COVID-19. В його основі лежить методика пошуку ознак COVID-19 в так званих Т-клітинах, які мають здатність "запам'ятовувати" проникнення вірусу. За словами дослідників, подібна функція необхідна, адже Т-клітини є "передовою обороною" імунної системи людського організму.

Тест проводиться шляхом аналізу зразка крові людини, з якого виділяють ДНК Т-клітин. Далі отримані результати аналізуються спеціалізованим штучним інтелектом, розробленим Microsoft, який дозволяє проаналізувати "пам'ять" клітин.

Тести T-Detect мають значну перевагу над "традиційними" тестами на виявлення антитіл до вірусу COVID-19, адже показують надійний результат незалежно від часу тесту. За словами розробників, тести можуть "роз'яснити ситуацію" для багатьох пацієнтів, які не впевнені, що перехворіли на COVID-19.

Тест вже отримав термінове схвалення Федерального агентства з лікарських засобів США.

Відзначимо, в США підтверджено 29 782 953 випадки зараження коронавірусом, з них 540 151 — летальний. Штати є лідером за показниками захворюваності на COVID-19 і смертності від його ускладнень.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua