• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

"Не Росія вам винна, а ви Росії": Спікер Держдуми закликав Київ вибачитися перед Москвою

Спікер Держдуми РФ В'ячеслав Володін звинуватив Україну, Чехію і країни Балтії в тому, що вони, на його думку, звикли жити за рахунок інших. На думку Володіна, держави повинні вибачитися перед Росією за свої вимоги на її адресу

В'ячеслав Володін
В'ячеслав Володін
Реклама на dsnews.ua

Про це спікер Держдуми РФ заявив у своєму Telegram-каналі, передає "ДС".

"У своїх спробах самоствердження Чехія, Україна, Грузія і країни Прибалтики до нудного передбачувані. Що не заява — починають із політики, закінчують "дайте грошей", — написав Володін.

За словами спікера Держдуми Росії, коли ці держави входили в число країн соціалістичного табору, вони звикли "жити за рахунок інших", і звичка залишилася.

"Україна, побоюючись, що втратить доходи від транзиту російського газу, вимагає грошового відшкодування за будівництво російською стороною газопроводу "Північний потік-2". Чехія, висунувши надумані звинувачення проти Росії у зв'язку з вибухом боєприпасів у Врбетіце, хоче вислужитися перед господарем — США, а тепер веде мову про 40 млн євро. Прибалтика чинить подібним чином. Не зумівши вирішити власні економічні проблеми, просить якісь "компенсації" за радянський період", — заявив Володін.

За його словами, домогтися виконання своїх вимог у Чехії, Прибалтики і України не вийде.

"Політика не соцзабез. Отримувати гроші і бути незалежними не вийде. Так не буває. Та не Росія вам винна, а ви Росії. Будьте вдячні: громадяни РФ не зажадали від вас те, що, відриваючи від себе, вам давали. Створюючи робочі місця, вкладаючи сили і засоби у ваш розвиток, захищали від зовнішніх викликів і загроз", — написав спікер російської Думи.

На його думку, названі держави повинні принести вибачення Росії і змінити свою політику щодо неї.

"Якщо совісті немає, то хоча би міру треба знати. Пам'ятайте, що російський мужик довго запрягає, але швидко їде. Правильно було би принести вибачення. І почати відносини, думаючи про майбутнє. Припиняйте робити винуватцем усіх своїх проблем Росію. Почніть із себе. 30 років ви вже будуєте незалежні держави. Не морочте голову собі й іншим", — заявив Володін.

Нагадаємо, раніше Володін закликав депутатів і уряд РФ вивчити питання компенсації з боку країн Заходу витрат, які понесла Росія у зв'язку з пандемією коронавірусу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua