• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Нелегальні мігранти влаштували бунт у Литві, — ЗМІ

У Алітуському районі Литви 26 липня розпочався бунт нелегальних мігрантів.

У Литві — проблема з напливом нелегальних мігрантів
У Литві — проблема з напливом нелегальних мігрантів / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Мігранти відмовилися виконувати законні вимоги співробітників Служби громадської безпеки, передає "ДС" з посиланням на Delfi.

За словами мера Алітуського району Альгірдаса Врубляускаса, невдоволення серед мігрантів почало проявлятися ще минулої пʼятниці — коли до Веребеяй приїхали журналісти одного з телеканалів.

"Побачивши відеокамери, вони швидко згадали про свої права, стали кричати "freedom" і висувати вимоги. Одне з них — надіслати лікаря який оглянув би всіх охичих, ми виконали цю вимогу. Але інші вимоги, на зразок повернення телефонів — не в нашій компетенції", — сказав Врубляускас.

За словами заступника директора адміністрації Алітуського муніципалітету Виргилиюса Пранскявичюса, у вихідні мігранти трохи заспокоїлися, оскільки їм обіцяли, що їх вимоги розглянуть відповідальні особи. Потім ситуація знову змінилася — мови про переговори вже не було.

"Вони викинули їжу. Самі іракці їсти відмовляються, вони заборонили й іншим брати їжу. Єдина вимога — випустити їх з території", — сказав він.

За інформацією видання, наразі у Веребеяй 16 співробітників Служби громадської безпеки. Вони чергують 8 годин, потім там же відпочивають у спальних мішках біля паркану, а потім знову заступають на чергування.

Як писала "ДС", Естонія має намір відправити до Литві безпілотники та колючий дріт для будівництва стіни на кордоні з Білоруссю. Очікується, що це допоможе в боротьбі з напливом нелегалів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua