• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Норвезька компанія відмовилася сертифікувати "Північний потік-2"

Реклама на dsnews.ua

Норвезька компанія Det Norske Veritas — Germanischer Lloyd (DNV GL), яка повинна була видати сертифікат відповідності після завершення будівництва трубопроводу, вийшла з російського проєкту "Північний потік-2" через загрозу американських санкцій

Про це йдеться в заяві компанії, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

"Держдепартамент США опублікував нове роз'яснення щодо Акту про захист енергетичної безпеки Європи (PEESA). Відповідно до цих нових рекомендацій ми розуміємо, що діяльність DNV GL по здійсненню контролю за судами з обладнанням, що обслуговує проєкт "Північний потік-2", підлягає санкціям. Тому DNV GL припинила надання послуг, які можуть підпадати під дію PEESA", — йдеться в документі.

Також в компанії зазначили, що власник "Північного потоку-2" залучив DNV GL для перевірки безпеки і технічної цілісності цієї трубопровідної системи.

"Наша робота по проєкту "Північний потік-2" включає в себе розгляд документації та нагляд за будівельними роботами на предмет відповідності нашим стандартом. Це включало моніторинг випробувань і підготовку обладнання, використовуваного на борту суден під час прокладки трубопроводу. DNV GL зобов'язана видати сертифікат відповідності після задовільного завершення будівництва трубопровідної системи", — пояснили в DNV GL.

Як писала "ДС", раніше Адміністрація США посилила тиск на європейські компанії, які беруть участь в будівництві газопроводу "Північний потік-2", однак Вашингтон поки не хоче вводити санкції.

Нагадаємо, 11 листопада Конгрес США прийняв рішення про нові санкції проти "Північного потоку-2". У жовтні Держдеп США оголосив про рішення розширити найближчим часом санкції проти газопроводу "Північний потік-2". Під нові обмеження зокрема підпадають компанії, які допомагають модернізувати або встановлювати обладнання на судна, які використовуються для укладання труб.

У Кремлі "образилися" на нові санкції Вашингтона проти "Північного потоку-2".

    Реклама на dsnews.ua