• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Нові СOVID-штами приходять з країн, де не хочуть вакцинуватися, — Єврокомісія

Нові штами коронавірусу з'являються у тих європейських країнах, де населення не бажає вакцинуватися

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Shutterstock
Реклама на dsnews.ua

Про це у понеділок під час брифінгу для преси заявила речник Європейської Комісії Дана Спінант, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

За її словами, повна вакцинація населення ЄС залишається ключем для подолання пандемії COVID-19, й нові хвилі інфекції, що поширюються Європою, лише підтверджують цей висновок, і не дають підстав сумніватися у наукових даних щодо безпечності та ефективності вакцин.

"Ми бачили ці цифри. Ми говоримо про четверту, про п’яту або шосту хвилі інфекції, у залежності від того, про яку країну йдеться. Рівень вакцинації в Європі є одним із найвищих у світі, але й існує вражаюча різниця у рівні вакцинації між різними країнами. В таких країнах як Німеччина рівень вакцинації наближається до 80 відсотків. Але є й інші країни, наприклад, такі як Румунія, де рівень вакцинації є набагато нижчим, де більшість населення не отримали щеплення проти коронавірусу. І саме це може бути середовищем для розвитку його нових форм", — зауважила речник Єврокомісії.

Вона наголосила, що вакцинація дійсно захищає від поширення вірусу, навіть проти найбільш агресивних його форм. Ці висновки підтверджені статистикою європейських агентств ЕМА (Європейське агентство з лікарських засобів) та ECDC (Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності), які продовжують спостереження за клінічним застосуванням вакцин та їх ефективністю. Тож наразі є важливим донести цю інформацію до всіх співгромадян, особливо тих, хто досі не отримав захисту від коронавірусу, та переконати їх у важливості вакцинації.

Як повідомлялося, за даними Worldometer станом на 8 листопада зафіксували 250 613 449 випадків COVID-19, з них 5 064 644 — летальних, одужали 226 869 271 особа.

Нагадаємо, в Україні станом на ранок 8 листопада зафіксовано 13 068 нових випадків коронавірусної хвороби, це на 4351 менше, ніж напередодні.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua