• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Обама в сльозах розповів, навіщо посилювати контроль за продажем зброї

Реклама на dsnews.ua
Президент посилює заходи безпеки в обхід конгресу

Президент США Барак Обама виступив з емоційною заявою про встановлення в країні нових заходів щодо посилення контролю при продажу вогнепальної зброї. Під час виступу йому навіть довелося витирати сльози, - передає "ДС".

Нові заходи передбачають більш ретельну перевірку даних кожного покупця зброї, у тому числі про можливу наявність у нього правопорушень, психічних захворювань та схильності до домашнього насильства. Крім цього, кожен продавець зброї в США тепер в обов'язковому порядку повинен мати федеральну ліцензію.

Виступаючи в Білому домі, Обама заплакав, згадуючи про жертви масового вбивства в початковій школі в Ньютауні, штат Коннектикут і інших подібних злочинів. Витираючи сльози, американський президент заявив, що "зброярське лобі більше не може тримати країну в заручниках".

За його словами, він не сподівається, що законодавство, що регламентує придбання та зберігання зброї, зміниться в США в останній рік його президентства.Протягом семи років перебування на посаді президента Барак Обама неодноразово заявляв про необхідність посилити законодавство в цій області.

Як зазначає УНІАН, в 2012 році Обама запропонував відновити заборону на зберігання і носіння стрілецької зброї цивільними особами. Однак конгрес, більшість в якому складають республіканці, відхилив відповідний законопроект.

Судячи з усього, питання про посилення контролю при продажу вогнепальної зброї стане одним із ключових у ході президентських виборів 2016 року.

Противники посилення правил вже звинуватили Обаму в перевищенні повноважень: Національна стрілецька асоціація пообіцяла протистояти запровадженню нових заходів. Спікер Палати представників республіканець Пол Райан заявив, що рішення Обами буде неодмінно оскаржене в судовому порядку.

Тим часом продажі вогнепальної зброї в США в останні тижні збільшилися, неабиякою мірою цьому сприяли чутки про майбутній посилення правил продажу.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua