• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Обвинуваченим у катастрофі рейсу MH17 відмовили в імунітеті

Реклама на dsnews.ua
Чотирьом обвинуваченим у причетності до катастрофи MH17 на Донбасі відмовлено у так званому імунітеті комбатанта

Про це йдеться у повідомленні прокурора Варда Фердинандуссе, передає "ДС" з посиланням на видання nu.nl.

За його словами, підозрювані Ігор Гиркин, Дубинський Сергій, Олег Пулатов і Леонід Харченко не є комбатантами з точки зору міжнародного права. Відповідно, вони не можуть скористатися імунітетом від кримінального переслідування як мінімум з двох причин.

Він уточнив, що, по-перше, Росія заперечує вплив на бойовиків так званої "Донецької народної республіки", що дозволило б розглядати їх як представників російських військ. По-друге, представники незаконних збройних формувань не були частиною організованої військової системи, а під їх контролем відбувалися великі військові злочини.

"Звичайно, бажано, щоб обвинувачені самі чітко виклали свою позицію з цього питання", - додав Фердинандуссе.

Таким чином, звинувачення прийшов до висновку, що можна переслідувати підозрюваних на основі кримінального права Нідерландів. Крім того, прокурор додав, що слідство вивчила можливість поширення на них інших видів імунітету, але ніяких підтверджень знайдено не було.

Зазначимо, згідно Женевської конвенції, комбатанти - це активні учасники збройних конфліктів, на яких поширюються особливі правила і які можуть за певних обставин бути звільнені від кримінального переслідування.

Іншими словами, комбатантами вважається весь особовий склад регулярних збройних сил, ополчень, добровольчих і партизанських загонів. Згідно міжнародному праву, комбатант має право застосовувати силу в ситуації збройного конфлікту.

Як повідомляла "ДС", нідерландська прокуратура у справі про катастрофу MH17 відкинула версію Росії про запуск ракети в районі села Зарощенское, яке в липні 2014 року контролювали ВСУ.

    Реклама на dsnews.ua