• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Один із суперників Путіна на виборах висловився про те, чий Крим

Реклама на dsnews.ua
Лідер російської партії "Яблуко" Григорій Явлінський, який має намір скласти конкуренцію Володимиру Путіну на президентських виборах 2018 року, заявив, що Крим належить Україні

Про це він написав на своєму сайті, передає "ДС".

"Крим анексований Росією. Крим належить Україні. Референдум 16 березня 2014 р. пройшов під "охороною" російських збройних сил. Правомірно поставити на обговорення питання про проведення законного і легітимного референдуму (або локальних референдумів з перспективою кантонизации Криму), повністю відповідає українському законодавству та міжнародно-правовим нормам, погодженим з Києвом, органами влади Криму, Москвою, ЄС, ОБСЄ та ООН", - сказав Явлінський.

За його словами, такий референдум повинен проходити під суворим міжнародним контролем і містити три питання: чи люди хочуть жити в складі України, незалежного кримського держави або Росії.

"Визначення процедури такого референдуму має стати важливим предметом обговорення на спеціально скликаній Міжнародної конференції з мирного врегулювання кризи. Волевиявлення людей повинно бути нерозривно пов'язане з повагою до гідності та інтересів всіх мешканців тієї території, на якій він проводиться, з максимально можливим урахуванням всіх її особливостей. На референдумах громадяни висловлюються за те, щоб в обраній ними формі державної приналежності жити у відкритому і мирному суспільстві, а не за формування влади непідконтрольних авторитарних угруповань", - упевнений російський політик.

Нагадаємо, що опозиціонер Олексій Навальний також має намір боротися за крісло президента РФ, однак він ще в 2014 році сказав, що не має наміру повертати Крим Україні, якщо стане президентом.

    Реклама на dsnews.ua