• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Окупанти вирішили домагатися води для Криму через ООН: Україна відреагувала

Реклама на dsnews.ua

Юристи "Кримського виробничого рибокомбінату" мають намір звернутися в Організацію Об'єднаних Націй із вимогою до України відновити подачу води в анексований Росією Крим через Північно-Кримський канал

Одну скаргу підготовлено до Комітету з прав людини — консультативний орган, чиї рішення виконувати не обов'язково, друга — до Ради з прав людини — міжурядовий орган, який має вплив на Генасамблею ООН, передає "ДС" із посиланням на "Крим.Реалії".

Російський адвокат рибокомбінату Олександр Молохов заявив, що від України хочуть відновлення подачі води.

"Аби були нормальні добросусідські відносини між Росією і Україною, в тому числі щоби відновив свою роботу канал", — сказав він.

Також подачу води на окупований півострів лобіює представництво Росії при ООН.

"Ми закликаємо Управління верховного комісара ООН з прав людини, Спеціальні процедури Ради ООН з прав людини дати оцінку водній блокаді Криму з боку України, яка серед іншого грубо порушує право жителів півострова на безпечну питну воду", — сказано в заяві відомства.

При цьому постпред України при ООН Сергій Кислиця зазначив, що скарги підконтрольних Росії органів є "криком відчаю, суєтою та істерикою". За його словами, для початку розмови про постачання води, Росія повинна визнати, що вона є країною-окупантом, а потім звернутися до влади України з офіційним проханням, а не погрозами.

"І тоді подивимося. Наскільки мені відомо, країна-окупант ніколи не зверталася до України з проханням почати діалог", — підкреслив Кислиця.

У свою чергу, глава Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник порадила Києву скористатися ситуацією і надати незалежним правозахисникам доступ на півострів.

"Росія точно використовуватиме всі можливості, аби досягти своїх цілей. Вона може спеціально влаштувати якісь перебої з постачанням води, щоби з'явилися люди, які б говорили про це на міжнародних майданчиках. Україна може сказати: "Добре, давайте направимо туди незалежну місію і оцінимо, чи є там дійсно проблеми для цивільного населення". Треба спробувати забезпечити доступ до Криму. Як тільки мова піде про незалежні місії, які будуть оцінювати ситуацію навіть не з правами людини, а просто — з водою, ми відразу зможемо побачити маніпуляції Росії", — пояснила вона.

    Реклама на dsnews.ua