• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Окупанти в Криму відкинули ідею видобутку прісної води з-під Азовського моря

Прісна вода, яка може знаходиться під дном Азовського моря, швидше за все потребує додаткового очищення через високу мінералізацію. Тому ідея забезпечити кримчан такою водою провальна

Колабораціоніст Сергій Аксьонов
Колабораціоніст Сергій Аксьонов / Kremlin.ru
Реклама на dsnews.ua

Про повідомляють російські РІА Новини з посиланням на слова "керівника" окупаційної влади півострова Сергія Аксьонова, передає "ДС".

За словами Аксьонова, про проєкт видобутку прісної води з-під Азовського моря "доведеться забути", а єдиний спосіб забезпечити Крим прісною водою – це будівництво двох опріснювальних установок, однієї в Сакському районі, і ще однієї – у Ялті.

"Там (під Азовським морем — "ДС") вода якась є, проблем її дістати — немає. Питання в тому, що, швидше за все, вона має багато твердих частинок з перевищенням норми і всього іншого. Мінералізація висока. А з високою мінералізацією який сенс? Це очищати треба. Очистити на добу мільйон кубометрів або два – це нереально. Це (опріснювальні установки — "ДС") єдиний вихід з положення. Іншого взагалі немає", — зазначив Аксьонов.

Нагадаємо, раніше російський МЗС заявив про можливу гуманітарну катастрофу через нестачу води в окупованому Криму, яку там повʼязують зі "спробами Києва покарати кримчан".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua