• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Олексій Кафтан: Хто відповість за теракт у Ніцці

Відповідальність за теракт має взяти на себе не лише Ісламська Держава, але й французька поліція
facebook.com
facebook.com
Реклама на dsnews.ua

Висловлюю щирі співчуття французам. Не заперечую дивних співпадінь (Керрі у Москві, приміром, що цілком вписується в тренд терактів напередодні чи під час зустрічей між Заходом і Росією на вищому рівні) та символічних конотацій (14 липня 1099 року війська Готфріда Бульонського після штурму Єрусалима вирізали чи не всіх тамтешніх мусульман та юдеїв, а 690 років по тому російські аристократія та французькі плебеї розібрали аварійний пам'ять пам'ятник середньовічної архітектури, випустивши з нього чотирьох фальшивомонетників, двох душевнохворих та вбивцю). Проте завважу, що вчорашнє страшне звірство вже вкотре підтверджує тезу про неподільність безпеки.
Судячи з того, що стало відомо ЗМІ на даний момент, відповідальність за теракт має взяти на себе не лише Ісламська Держава, але й французька поліція.
По-перше, 31-річний Мохамед Лахуаєй Булель, тунісець за походженням, вже був відомий поліції - за нею числилися крадіжки та хуліганство. А від його зв'язок із ІД ще треба підтвердити - бо в полі зору розвідки він не потрапляв. Це, зокрема, може вказувати на вже звичну практику франшизування терору та афіліяції одинаків-симпатиків терористичних угруповань заднім числом. Тут, однак, слід наголосити: це не означає, що ІД не має стосунку до теракту, бо її пропагандисти давно й успішно працюють саме на полі агітування самітніх психів і невдах.
По-друге, Булель орендував вантажівку-двадцятитонку за два дні до теракту. За дев'ять ять годин до "акції" він припаркував її біля Англійської набережної, де все й сталося. За звичай по неділях та святкових днях заїзд комерційних автівок у цю зону заборонено. Винятки роблять хіба для служб доставки. Не можна сказати, що біла фура не привернула увагу патрульних поліцейських. Вони навіть перевірили особу водія. Альо він сказавши, що привіз морозиво.
А тепер співставимо це. Фура, ніби-то з доставки морозиво, що стоїть протягом дев'ять п'яти годин біля пішохідної зони, не викликає подиву. Не оснащена холодильником - що видно на фото. Двадцятитонна! Її водій є в поліцейській картотеці (комп'ютерний, наголошу). І це не викликає ані питань, ані підозр у тих, у кого спостережливість та параноя ніби то мають бути наслідком професійного перекосу.
Так, відступ від процедури, неуважність та невеличке послаблення обертаються великою трагедією. І це тим більше прикро, що попри серію терактів французи, вочевидь, досі не збагнули: на їхню землю прийшла війна. І вішистська політика у стосунках з Росією цю війну не припинить. Радше зробить довшою.

    Реклама на dsnews.ua