• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Онищенко знаходиться в німецькій тюрмі і очікує рішення про екстрадицію

Реклама на dsnews.ua
Колишній народний депутат Олександр Онищенко за рішенням суду Ольденбурга буде перебувати в німецькій в'язниці, очікуючи на рішення про екстрадицію в Україну

Про це повідомили в місцевій прокуратурі, передає "ДС" з посиланням на DW.

"На підставі запиту України про екстрадицію по 50-річного українця Вищим земельним судом Ольденбурга був виданий ордер на екстрадиційний арешт", - йдеться в повідомленні.

Джерела видання в українських правоохоронних органах підтверджують, що мова йде саме про Олександра Онищенка. Німецька сторона очікує правову позицію адвокатів екс-нардепа, після чого суд буде вирішувати, чи видавати його Україні. При цьому тривалість юридичних процедур екстрадиції в прокуратурі не прогнозують.

Як повідомлялося, розшукуваний побіжний екс-нардеп і бізнесмен Олександр Онищенко 29 листопада заявив, що збирається повернутися в Київ 13 грудня, щоб спростувати звинувачення в шахрайстві і відмиванні грошей.

У листопаді директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що в грудні Онищенко екстрадують з Іспанії, де він програв усі суди. У свою чергу сам Онищенко заявив, що Ситник бреше про екстрадицію і замороження його рахунків, підтвердивши, що повернеться в Україну добровільно.

Нагадаємо, 9 червня з'явилася інформація про те, що Олександр Онищенко має намір повернутися в Україну і взяти участь в дострокових парламентських виборах. Однак 15 червня ЦВК відмовила одіозному політику в реєстрації на підставі того, що він не проживав постійно в Україні протягом останніх п'яти років.

За даними НАБУ, Онищенко разом з соратниками продавали газ держпідприємства Укргазвидобування через псевдобиржи, що завдало державі збитків на суму понад 1,613 млрд грн.

    Реклама на dsnews.ua