• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

ООН позбавила права голосу на Генасамблеї сім країн включно з Іраном

Реклама на dsnews.ua

Сім держав позбулися права голосу в Генеральній асамблеї ООН через несплату членських внесків

Про це генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш повідомив президенту Генеральної Асамблеї Волкану Бозкиру, передає "ДС" з посиланням на Africanews.

Список очолює Іран, який повинен заплатити щонайменше 16,2 млн доларів. Інші країни — це африканські держави Нігер, Лівія, Центральноафриканська Республіка, Конго, Південний Судан і Зімбабве.

Крім того, ще три держави перебувають на випробувальному терміні:: Коморські Острови, Сомалі, Сан-Томе і Прінсіпі.

Відповідно до статті 19 Статуту ООН, країна втрачає право голосу в Генеральній Асамблеї ООН, якщо її борг організації перевищує за розміром платіж за останні два роки. Статут також дає Генеральної Асамблеї, що складається зі 193 членів, повноваження вирішувати, "що несплата викликана умовами, що не залежать від члена", і в цьому випадку країна може продовжувати голосувати.

Нагадаємо, за словами виконавчого директора Всесвітньої продовольчої програми ООН Девіда Бізлі, у 2021 році людству загрожує найважча з часів закінчення Другої світової війни гуманітарна криза. Кількість витрачених коштів на боротьбу з пандемією не дозволяє адекватно відповісти її наслідкам, голоду та міграції.

    Реклама на dsnews.ua