• USD 36.6
  • EUR 39.9
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Медведєв у спідниці. Навіщо Путіну прем'єр-жінка

Прогресивна ідея призначити главою Кабміну жінку грунтується на типово домостроївських принципах
Фото: скріншот RT
Фото: скріншот RT
Реклама на dsnews.ua

У Росії настає гендерна революція - так можна було б коротко охарактеризувати результати дослідження Всеросійського центру вивчення громадської думки. Адже, згідно з останнім опитуванням, дві третини росіян (66%) сприятливо поставилися б до жінки на чолі політичної партії, а довірити жінці пост прем'єр-міністра довірили б 55% опитаних - більше половини респондентів.

Ще кілька років тому навіть уявити собі жінку на такій високій керівній посаді в Кремлі було неможливо - російська влада неодмінно асоціюється з міцним, нехай і невисоким, чоловічим началом. То Путін на ведмедя, то Медведєв в шахті. А тепер раптом російське суспільство демонструє небачену досі толерантність і прогресивність - виявляється, влада може бути одягнена в спідницю! Втім, при найближчому розгляді виявляється, що операція "жінка-прем'єр" - заздалегідь підготовлена маніпуляція для збереження Путіним необмеженої влади.

Показово, що допускаючи поява жінки-прем'єра, росіяни як і раніше готові довірити прекрасній статі виключно гуманітарні напрями - на думку респондентів, найбільшу користь жінки могли б принести у сферах охорони здоров'я (60%) та освіти (50%). А ось силовий блок продовжує залишатися чоловічим: на посади міністрів оборони, МВС або Генпрокурора присутність жінок допускають лише 12% опитаних. У результаті виходить своєрідна картина: керувати Міноборони жінка не може, а от відповідати за весь Кабмін - запросто.

Оприлюднення результатів опитувань ВЦИОМ - ще одна ланка в кампанії по усуненню з політичного Олімпу нинішнього прем'єра Дмитра Медведєва, а разом з тим і створення гучного інформаційного приводу, покликаного стати головною темою теленовин і посиденьок на кухні. Про те, що Дмитро Медведєв порядком набрид Путіну, журналісти і аналітики говорять не перший рік. І, судячи з усього, час Ч настав. Медведєв відбув вибори в Держдуму, на яких "Єдина Росія" на чолі з прем'єром показала рекордний результат (кандидати від партії зуміли перемогти у 90% округів, за партійними списками "єдинороси" отримали трохи більше половини голосів - 54,21%), так що мавр може йти зовсім.

У той же час всі чудово розуміють, що будь-який новий прем'єр хоч жінкою, хоч чоловіком, хоч інопланетним істотою без підлоги, діяти йому доведеться точно у фарватері інтересів Путіна. У найближчому оточенні президента кандидатури, на яку міг би зробити ставку господар Кремля, вже не залишилося. Ігор Шувалов і Сергій Наришкін хоч і з старої, перевіреної команди, але все ж соратники, а не виконавці. А Путіну потрібні не соратники, а слуги. У результаті Путін опинився у скрутному становищі: спертися не на кого, ВВП Росії за перше півріччя 2016 року скоротився на 0,9%, ЄС погрожує продовжити санкції, а США навіть обіцяють їх посилити. А тут ще й історія з російським слідом у катастрофі "Боїнга" на Донбасі, про яку захлинаючись розповідають світові ЗМІ.

Саме час для появи на сцені Deus ex machina - першого в історії Росії прем'єра-жінки. Увагу світової громадськості миттєво переключається на нове, людське обличчя політики в Росії, а самі росіяни захоплено стежать за кожним словом, що вилітають з вуст прем'єра, і жваво обговорюють вбрання голови Кабміну. Словом, у громадян РФ з'являється нове реаліті-шоу для перегляду довгими тужливими вечорами. Благо, Федеральна антимонопольна служба РФ як раз пропонує ввести в обіг недорогу "народну" горілку.

Кому довірять нести почесне прапор першого прем'єра в спідниці? За запевненням ВЦВГД, кожен четвертий росіян при згадуванні жінки-політика називає голову Ради Федерації Валентина Матвієнко. Масштабна фігура Матвієнко, колишнього губернатора рідний для Путіна Ленінградської області, цілком здатна затьмарити і катастрофі "Боїнга", і перспективи введення податку на "дармоїдство", і стрімке падіння рівня життя. Уродженка української Шепетівки, 67-річна Матвієнко, все-таки, солідна жінка, досвідчена, не пигалица вам якась з ліберастів!

Реклама на dsnews.ua

Не варто і забувати про те, що Путін "вже не той" - російському президенту ось-ось стукне 64 роки і образ мачо, пірнає за амфорами і розтинає разом зі стерх, неухильно блякне. Молоді та пашать здоров'ям під боком - не найкращий фон для увядающего тирана. Недарма Аліну Кабаєву сплавили подалі від телекамер - замість засідань в Держдумі під прицілами папараці колишня гімнастка вже другий рік займається розвитком засобів масової інформації. А ось на тлі молодящейся бабусі Матвієнко Володимир Путін ще не один десяток років зможе виглядати кумиром. Тим, якій присвячують пісні і чий портрет носять на футболках.

Так що ідея призначити прем'єром жінку в умовах сучасної Росії навряд чи можна розцінювати виключно як відображення готовності суспільства відмовитися від дискримінації жінок. Скоріше, мова про інше: нібито прогресивне рішення стане гарною декорацією, ширмою, за якою Кремль продовжить по цеглинці відгороджуватися від здорового глузду і решти світу.

    Реклама на dsnews.ua