• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Відмова РФ від участі у засіданні ОБСЄ: Франція та Німеччина підтримали Україну

Франція та Німеччина шкодують, що Росія відмовилася надати в ОБСЄ пояснення з приводу своєї військової діяльності біля кордону з Україною і закликають РФ переглянути позицію та виконати свої зобовʼязання у рамках Віденського документу

Прапори Німеччини і Франції
Прапори Німеччини і Франції
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Франції та Німеччини з нагоди зустрічі держав-учасниць ОБСЄ щодо військової діяльності на українсько-російському кордоні, передає "ДС".

"Ми також шкодуємо, що Росія не була присутня на сьогоднішній зустрічі та змарнувала чергову можливість пояснити свої дії. Адже ми хотіли скористатися можливістю сьогоднішньої зустрічі, щоб задати свої питання російській стороні", — йдеться у заяві.

Німеччина та Франція вказали на те, що масштабне переміщення російських військ біля кордону з Україною викликає занепокоєння як у цих двох країн, так і, власне, самої України. Було відзначено, що Росія могла б розвіяти таку стурбованість, надавши пояснення. І саме для цього спеціально створений розділ III Віденського документа ОБСЄ про заходи зміцнення довіри і безпеки у військовій області в Європі, підписантом якого є і Росія. Згідно з ним, країни-учасниці консультуються і співпрацюють один з одним з приводу будь-якої незвичайної і незапланованої активності своїх збройних сил за межами їх звичайного місця розташування в мирний час.

"Україна цілком виправдано ініціювала цей механізм, з огляду на переміщення російських військ, і в своїх діях вона має повну підтримку Німеччини і Франції. Ми шкодуємо, що відповідь Росії на підняті Україною питання не задовольнила потребу в інформації. Росія не відповіла", — наголошується у заяві.

На цьому тлі Німеччина і Франція заявили в черговий раз про свою непохитну підтримку суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

"Ми хотіли б закликати Росію скористатися механізмами консультацій, передбаченими ОБСЄ і Віденським документом, з якими погодилася й Росія, і взаємодіяти конструктивно і в дусі Гельсінкі з усіма зацікавленими державами-учасницями ОБСЄ. Тому ми закликаємо Росію переглянути свій підхід і сумлінно виконати свої політико військові зобовʼязання у рамках ОБСЄ", — йдеться в заяві.

Крім того, було зазначено, що Німеччина і Франція продовжать свої зусилля у рамках Нормандського формату, і вказано на необхідність повного виконання Мінських домовленостей. "Будьте впевнені, що зобовʼязання Франції та Німеччини не похитнуться", — наголошується в заяві.

Нагадаємо, Україна задіяла параграф 16 Віденського документа та ініціювала проведення 10 квітня в ОБСЄ засідання з приводу нарощування Росією військ біля кордону з Україною і в тимчасово окупованому Криму.

Ініціатива України була підтримана країнами-партнерами, проте делегація РФ не зʼявилася на це засідання, відмовившись надавати пояснення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua