• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Отруєння Навального: країни G7 вимагають від Росії покарати винних

Реклама на dsnews.ua

Росія зобовʼязана швидко знайти та притягнути до відповідальності організаторів отруєння опозиціонера Олексія Навального

Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ країн Великої сімки (G7), інформує "ДС".

"Будь-яке використання хімічної зброї будь-де, будь-коли, будь-ким, за будь-яких обставин є неприйнятним та порушує міжнародні норми, що забороняють застосування такої зброї. Ми, міністри закордонних справ G7, закликаємо Росію негайно та сповна прояснити, хто відповідальний за це обурливе отруєння та, пам’ятаючи про зобов’язання Росії відповідно до Конвенції про хімічну зброю, притягнути винуватців до відповідальності", — зазначається у заяві, на яку посилається Укрінформ. 

Підписанти наголосили, що "цей напад на лідера опозиції Навального є ще одним серйозним ударом по демократії та політичному плюралізму Росії".

"Він становить серйозну загрозу чоловікам й жінкам, залученим до відстоювання політичних та громадянських свобод, які Росія сама зобов’язалася гарантувати. Ми закликаємо Росію дотримуватися своїх зобов’язань, відповідно до Міжнародного пакту про громадянські й політичні права, й гарантувати громадянам ці права, в тому числі право на свободу самовираження", — зауважили міністри закордонних справ G7.

Дипломати пообіцяли "й надалі ретельно стежити за тим, як Росія реагує на міжнародні заклики стосовно обурливого отруєння пана Навального".

"Ми рішуче налаштовані підтримувати демократію, верховенство права та права людини у Росії та збільшити підтримку російського громадянського суспільства", — підсумовується у заяві. 

Як писала "ДС", 2 вересня німецька влада виступила з офіційним оголошенням, що російський опозиціонер Олексій Навальний був отруєний отрутою класу "Новачок". Версія отруєння підтвердилася, хоча російська сторона всіляко заперечувала наявність в організмі політика небезпечних речовин.

Міністерство закордонних справ України засудило отруєння російського опозиціонера і наголосило на тому, що "міжнародна спільнота має належним чином відреагувати на цю нелюдську розправу Кремля".

    Реклама на dsnews.ua