• USD 28.6
  • EUR 34.2
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Відповідь на мультики Путіна. У Трампа вирішили поставити гіперзвукові ракети на всі есмінці?

У Білому домі виношують плани встановити гіперзвукові ракети на есмінці класів Zumwalt, Arleigh Burke і субмарини Virginia

Есмінець з керованими ракетами/Військово-морський флот США/Jeremy Graham
Есмінець з керованими ракетами/Військово-морський флот США/Jeremy Graham
Реклама на dsnews.ua

Доцент Школи дипломатії та міжнародної торгівлі Паттерсона Роберт Ферлі в колонці The Diplomat оцінює перспективу розміщення гіперзвукової зброї на американські есмінці і АПЧ, що стане стримуючим фактором і для Москви, і для Пекіна.

Головний спеціаліст президента Дональда Трампа з питань національної безпеки готує амбітний план по озброєнню гіперзвуковими ракетами немолодих вже есмінців ВМС США класу "Арлі Берк" (Arleigh Burke, DDG-51), що є на сьогодні, мабуть, найбільш вдалими великими кораблями в історії військово-морського флоту. Як повідомив Девід Лартер, радник з національної безпеки Роберт О'Брайен заявив на цьому тижні, що ряд кораблів, включаючи атомні підводні човни класу "Вірджинія" (Virginia), есмінці класу "Замволт" (Zumwalt) і флот "Арлі Берк", будуть модернізовані, щоб отримати можливість нести гіперзвукові ракети. Останні зможуть в значній мірі збільшити ударну міць надводного флоту ВМС США, забезпечуючи серйозну перевагу в Тихому океані.

Як зазначає Джозеф Тревитик, нинішні установки вертикального пуску VLS, наявні на "Берк", занадто малі для озброєння, яке здатні завдати "глобальний швидкий удар" (Conventional Prompt Strike). Тревитик передбачає, що О'Брайен, можливо, допускає обладнання "Берков" меншою системою, яку розроблять в майбутньому. У той же час "Замволти" вимагають значно серйозніших модифікацій, проте вони більше, і на них є місце [для ракет]. Безумовно, модернізація всіх "Арлі Берков" була б надзвичайно дорогим проектом. Найстаріші кораблі цього класу надійшли на озброєння майже 30 років тому і, хоча регулярно модернізувалися, їх переобладнання під гіперзвукові системи зажадало б серйозною і дорогої модифікації. Те, що в планах О'Брайена немає подробиць, залишає простір для уяви. В тому числі щодо ймовірності того, що модернізовані будуть лише нові і недавно побудовані кораблі даного класу.

Легко зрозуміти, чому О'Брайен зацікавлений в модернізації DDG-51. Оснащення есмінців "Арлі Берк" такими ракетами з прискорювачами в значній мірі розширить радіус і ефективність ураження надводних цілей як на морі, так і на суші. І захиститися від атак США, які можуть наноситися дуже швидко і за різними напрямками, буде в рази складніше. Мало того, це стане відповіддю на успіхи ВМФ РФ в оснащенні надводного флоту гіперзвуковою ракетою "Циркон", а точніше, демонстрацією того, що військові технології США, як і раніше, кращі.

Звичайно, також варто задуматися і про те, що установка гіперзвукових ракет на великій кількості морських платформ може перешкодити стабілізації кризових ситуацій. Страх, що величезна кількість есмінців і підводних човнів може практично безкарно вдарити по Китаю з різних точок по всьому світу, може як змусити Пекін відмовитися від агресії, так і негативно відбитися на здатності китайського керівництва раціонально реагувати на розгортання збройних сил. Але оскільки Китай сам чимало зробив для створення гіперзвукової зброї, для США не має сенсу самообмежуватися в односторонньому порядку.

    Реклама на dsnews.ua