• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Палата представників США схвалила санкції за кіберзлочини

Реклама на dsnews.ua
Палата представників конгресу США одноголосно прийняла законопроект "Про киберсдерживании і реагування" на кіберзагрози, згідно з яким Вашингтон повинен буде вводити санкції щодо осіб, організацій та іноземних держав за кіберзлочини проти США

Про це йдеться в повідомленні комітету палати у закордонних справах. Документ опублікований на сайті конгресу, передає "ДС" з посиланням на РБК.

Подібна міра, як вважають законодавці, зможе захистити американські вибори і найважливіші об'єкти інфраструктури країни від "спонсорується іноземними державами умисним кіберактивність" і створить основу для стримування і реагування на майбутні кібератаки проти Сполучених Штатів.

Норма, як вказується в документі, що приймається на тлі заяв директора нацрозвідки США про те, що в 2019 році "Росія, Китай, Іран і Північна Корея стануть найбільшими кіберзагрозами для Сполучених Штатів" (такі показання, виступаючи перед сенатським комітетом з розвідки, в лютому дав Джеймс Клеппер, зараз він вже не займає посаду голови нацрозвідки Штатів, у березні його на цьому посту змінив Ден Коутс). Крім цього, в законопроекті йдеться про атаки вірусу WannaCry і шкідливого ПО NotPetya. Останню атаку, як зазначається в документі, провела Росія. Вона, за оцінкою американських законодавців, стала найбільш руйнівною кибероперацией в історії" і "завдала збитків на мільярди доларів Україні, Європі, Азії та Америці".

У зв'язку з цим, як підкреслюється в заяві голови комітету палати представників з розвідки Еда Ройса, законопроект у разі його повного прийняття вимагатиме від президента США визначати "критичних акторів кіберзагроз". Під це визначення, за його даними, можуть потрапити "будь-яка іноземна фізична особа або організація, відповідальні за спонсируемую [іноземним] державою киберактивность, яка представляє значну загрозу нацбезпеці, зовнішній політиці, економіці та фінансовій стабільності США". Стосовно цих суб'єктів американського лідера законопроект також зобов'яже вводити певні санкції. Обмеження при цьому, згідно з документом, можуть варіюватися від скасування США надання якій-небудь країні гуманітарної допомоги і заборони на експорт та імпорт товарів і послуг до заборони видачі віз і в'їзду на територію США, а також обмежень при продовженні страхування кредитів.

Також ініціатива передбачає, що президент може відмовити у накладенні санкцій у кожному конкретному випадку на строк не більше одного року. Зовсім відмовитися від обмежень американський лідер зможе тільки якщо надасть відповідні комітети конгресу США письмові підтвердження про те, що рішення не вводити санкції у даному випадку може мати важливе значення для економічних чи національних інтересів Сполучених Штатів, або ж така відмова стане "важливою гуманітарною метою".

Тепер прийнятий палатою представників законопроект "Про киберсдерживании і реагування" на кіберзагрози буде переданий на затвердження сенату. У разі затвердження його має підписати президент.

    Реклама на dsnews.ua