• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

"Пандемія коронавірусу небезпечна для психічного здоров'я людей", - ООН

Реклама на dsnews.ua

Пандемія COVID-19 може дати старт світовій кризи психічного здоров'я

Про це говориться в повідомленні "Радіо Свобода", передає "ДС".

"Проблеми психічного здоров'я, зокрема депресія і тривожність, є однією з найбільших причин нещасть у нашому світі. Після десятиліть занедбаності і недостатнього інвестування в послуги по психічному здоров'ю, пандемія COVID-19 нині вражає сім'ї та товариства з додатковим психічним стресом", - заявив генеральний секретар ООН Антоніо Гутерреш.

Хоча захист фізичного здоров'я є першочерговим завданням у перші місяці пандемії, але психічне здоров'я буде важливою складовою одужання.

"Навіть коли пандемія буде під контролем, смуток, тривога і депресія продовжувають впливати на людей і суспільства", - додав він.

Десятки мільйонів людей стикаються з потрясіннями, втративши або ризикуючи втратити свої доходи і засоби до існування. ООН попереджає, що вплив економічного стресу може привести до самогубств.

Медичні працівники, які лікують хворих COVID-19 і стають свідками смерті, вже демонструють психологічний стрес, що пов'язаний з коронавірусом, говориться в звіті. У кількох країнах медичні працівники вчинили самогубства.

Жінки також стикаються з підвищеним ризиком домашнього насильства через вимушену самоізоляцію

Криза позначається на дітях - соціальна ізоляція, перерва у навчанні, стрес у сім'ї та невпевненість щодо майбутнього.

Вони додають, що тривогу і невпевненість у майбутньому викликають також дезінформація і чутки про вірус.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що коронавірусна інфекція стане постійним захворюванням для людей.

    Реклама на dsnews.ua