• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Папа Римський особисто займається питанням звільнення українського нацгвардейца

Реклама на dsnews.ua
Папа Римський Франциск займається питанням звільнення засудженого в Італії військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа

Про це йдеться в повідомленні президент України Володимира Зеленського в Twitter, передає "ДС".

"Обіцяв понтифіку передати привіт українському народові, до якого Тато відчуває себе "близьким серцем". Його Святість займається питанням звільнення українського військовослужбовця Віталія Марківа. Його підтримка єдності, солідарності та відкритості Європи є надважливим для України", - написав Зеленський.

Як повідомляється на сайті глави Української держави, Зеленський провів з Франциском телефонну розмову в розвиток діалогу, розпочатого під час офіційного візиту президента до Ватикану 8 лютого. Сторони обговорили кризову ситуацію, викликану пандемією Covid-19, насамперед гуманітарні виклики, які стоять перед світом. Папа Франциск зазначив, що цінує прагнення України до солідарності. В ході розмови було відзначено хороший приклад окремих українських церков у підтримці введених урядом карантинних заходів.

Президент поінформував понтифіка про ситуацію з безпекою на Донбасі і звернувся до Святого престолу з проханням про допомогу у звільненні всіх українців, незаконно утримуваних на окупованій частині Донбасу, в окупованому Криму і в РФ. "Ми шукаємо рішення для просування вперед у мирному врегулюванні. Україна не піде на порушення "червоних ліній" по відношенню до власної безпеки, суверенітету та територіальної цілісності", - підкреслив Зеленський.

Співрозмовники обговорили двостороннє співробітництво в гуманітарній сфері, домовились про взаємодію у питаннях охорони здоров'я і захисту навколишнього середовища і реалізації спільних ініціатив у цьому напрямку.

Президент підтвердив запрошення Папі Франциску здійснити візит в Україну.

    Реклама на dsnews.ua