• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Папа Римський приїхав до колишньої "столиці" ІДІЛ в Іраку (ФОТО)

Папа Римський Франциск у неділю 7 березня на третій день свого історичного візиту до Іраку прибув до міста Мосул, колишньої "столиці" терористичної "Ісламської держави" в Іраку

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні агентства Reuters, передає "ДС".

84-річний Папа пройшов повз руїни будинків і церков на площу, яка колись була жвавим центром старого міста. Мосул був окупований "Ісламською державою" з 2014 по 2017 рік.

 

У старому місті Мосула розташовані стародавні церкви і мечеті, які були зруйновані в 2017 році під час кровопролитних боїв іракських військ і міжнародної військової коаліції з "Ісламською державою".

Корупція і чвари серед іракських політиків як і раніше уповільнюють зусилля з відновлення Мосула, і велика частина міста залишається в руїнах.

Папа, вражений руїнами навколо нього, помолився за всіх загиблих в Мосулі.

"Як жорстоко, що ця країна, колиска цивілізації, зазнала настільки варварському удару, коли стародавні культові споруди були зруйновані, а багато тисяч людей — мусульмани, християни, єзиди і інші — були насильно переміщені або вбиті", — сказав він.

Він прочитав молитву, в якій повторював одну з головних тем своєї подорожі до Іраку: завжди неправильно ненавидіти, вбивати або вести війну в імʼя Бога.

Як писала "ДС", Папа Римський Франциск у пʼятницю, 5 березня, прилетів до Іраку. Це перший в історії візит очільника католицької церкви в цю країну та перша міжнародна поїздка понтифіка з початку пандемії коронавірусу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua