• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Папа Римський розповів про біль за Айя-Софію

Реклама на dsnews.ua

Папа Римський Франциск висловив жаль у зв'язку з рішенням турецької влади перетворити Собор Святої Софії на мечеть

Про це він сказав під час звернення до вірян на площі Святого Петра у Ватикані, повідомляє "ДС" з посиланням на Reuters.

"Я думками в Стамбулі, думаю про Святу Софію і мені боляче", — сказав папа Франциск.

Собор Святої Софії був побудований в роки правління імператора Візантії Юстиніана I і відкритий в грудні 537 року. Собор більше тисячі років був найбільшим храмом у християнському світі, в ньому коронували візантійських імператорів. Після захоплення Константинополя османами і падіння Візантійської імперії в 1453 році собор перетворили на головну мечеть Османської держави.

Музейний статус собор Святої Софії отримав у 1934 році за ініціативи першого президента Туреччини Мустафи Кемаля Ататюрка. З 1985 року собор включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Як повідомлялося, 2 липня Верховний суд Туреччини дозволив президенту країни Реджепу Таїпу Ердогану видати указ про перетворення православного храму Святої Софії в Стамбулі в мечеть.

Влада Кіпру, Греції та Австрії, а також ЮНЕСКО засудили рішення Туреччини перетворити Собор Святої Софії на мечеть.

У Євросоюзі також розкритикували це рішення турецької влади.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що думка інших країн не вплине на рішення про зміну статусу собору Святої Софії в Стамбулі

    Реклама на dsnews.ua