• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Папа Римський відреагував на протести в Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Папа Римський Франциск закликав протестувальників та владу Білорусі до діалогу та відмови від насилля

Протести у Білорусі Франциск згадав під час традиційної проповіді на площі Святого Петра у Ватикані, інформує "ДС".

"Я з увагою стежу за ситуацією, яка склалась у Білорусі після виборів, і закликаю до діалогу, відмови від насилля та поваги справедливості та права", — заявив Папа Римський, слова якого цитує Vatican news.

Також він сказав, що продовжує молитись за Ліван, де нещодавно трапився масштабний вибух

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За даними Центрвиборчкому, за Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700. Загалом відомо про щонайменше шість тисяч затриманих за тиждень протестів

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон". 16 серпня у багатьох містах Білорусі пройшли мітинги проти Олександра Лукашенка.

    Реклама на dsnews.ua