• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Парламентські вибори в Грузії: з'явилися перші дані екзитполів

Реклама на dsnews.ua

На парламентських виборах, що пройшли 31 жовтня в Грузії, перемогу святкує правляча партія "Грузинська мрія"

Про це свідчать результати екзитполу, проведеного британською організацією Survation, передає "ДС" з посиланням на грузинський опозиційний телеканал "Руставі-2".

Згідно екзитполу, в грузинський парламент проходять 9 партій. При цьому партія влади "Грузинська мрія" отримала підтримку 52,26% виборців.

Опозиційна коаліція, сформована партією експрезидента Саакашвілі "Єдиний національний рух" отримала голоси 25,33% виборців.

Ще 4% виборців підтримали іншу опозиційну силу "Європейська Грузія". 3,5% грузин проголосували за партію "Гірчі", а 2,6% — за "Лело".

Ультраправий "Альянс патріотів", який нещодавно спіймали на фінансуванні з РФ, отримав підтримку 2,3% виборців.

Варто зазначити, що на цей раз на виборах було встановлено дуже низький прохідний барʼєр — всього 1%. Тому в парламент також проходять виборчий блок Георгія Вашадзе (2,3%), Грузинська лейбористська партія (1,2%), а також партія "Громадяни" (1%).

Згідно екзитполу, в парламент не проходить "Єдина Грузія" Ніно Бурджанадзе — поки найбільш проросійська сила серед грузинських партій.

Схожі результати у екзитполів від Edison Research, проведеного на замовлення Formula TV. Згідно з ним, "Грузинська мрія" отримала підтримку 46% виборців, "Єдиний національний рух" Саакашвілі — 28%, "Європейська Грузія" — 5%; "Лело" і "Гірчі" — по 3%, ультраправий "Альянс патріотів" — 2%.

Варто відзначити, що дані екзитполів дають оцінку тільки щодо голосування по багатомандатному округу. Одночасно цього разу за партійними списками буде обрано 120 з 150 депутатів. Ще 30 мандатів будуть обрані за мажоритарними округами, що здатні змінити розклади.

Втім, на виборах 2016 року в усіх одномандатних округах перемогли кандидати від влади.

    Реклама на dsnews.ua