• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Пашинян просить Путіна надати Вірменії військову допомогу

Виконуючий обовʼязки премʼєр-міністра Вірменії Нікол Пашинян звернувся до президента Росії Володимира Путіна щодо надання допомоги відповідно до вірмено-російського договору, йдеться зокрема й про військову допомогу

Нікол Пашинян і Володимир Путін
Нікол Пашинян і Володимир Путін
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні "Радіо Азатутюн", передає "ДС".

"Інформація в пресі про те, що обговорення з цього питання не було, стосується до вчорашньої телефонної розмови, в ході якого було обговорення про те, що азербайджанські війська відійдуть протягом ночі, але оскільки цього не сталося, сьогодні вранці вже офіційно звернулися до Російської Федерації", — сказав заступник спікера парламенту Вірменії, депутат правлячої фракції "Мій крок" Ален Симонян.

На питання, чому виникла необхідність також звернутися до Росії в рамках договору про взаємодопомогу, крім звернення в ОДКБ, віцеспікер відповів: "Тому що на даному етапі задіяні всі важелі і дипломатичні канали для якнайшвидшого вирішення питання, оскільки ми вважаємо неприйнятною будь-яку проблем, повʼязану навіть з одним кілометром суверенної території Республіки Вірменія".

Раніше в пʼятницю Пашинян звернувся до чинного голови Ради колективної безпеки Організація Договору про колективну безпеку (ОДКБ), президента Таджикистану Емомалі Рахмона, в рамках реалізації положень статті 2 "Договору про колективну безпеку" від 15 травня 1992 року, дати доручення про негайне залучення механізму екстрених консультацій з метою координації позицій держав-членів ОДКБ та вжиття заходів для усунення виниклої загрози.

До ОДКБ входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан.

Напередодні Пашинян офіційно підтвердив інформацію про те, що військові Азербайджану два дні тому просунулися вглиб території Вірменії біля озера Севліч у Сюнікській області.

За його словами,  військові Азербайджану вранці 12 травня перетнули кордон в районі озера Севліч та заглибилися на територію Вірменії на 3,5 км. Прем’єр назвав це "диверсійним просуванням". 

В МЗС Азербайджан натомість заявили, що армія Азербайджану займає свої позиції, визначені угодою про припинення вогню від 10 листопада 2020 року, які раніше були недоступні через несприятливі погодні умови.  

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua