• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Перемир'я немає, Кремль не ховається: Кравчук прокоментував ситуацію на Донбасі

Всеосяжне перемир'я на Донбасі перестало діяти, а Росія почала діяти відкрито і веде подвійну гру

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук, передає "ДС" з посиланням на "Гордон".

"Перемирʼя вже просто немає. Ми не можемо далі вдавати, що воно є. Треба говорити правду, біле називати білим, а чорне – чорним. Росіяни починають діяти зухвало, відкрито, не ховаючи своїх намірів. Тому ми маємо бути готовими до будь-яких непередбачуваних дій із боку агресора. В ОРДЛО перебувають російські найманці, командири і російська зброя. Ми не знаємо, коли її можуть задіяти, але маємо бути до всього готовими і ставитися уважно до всього, що відбувається. Передусім думати про Україну", — сказав політик.

За його словами, він ще не спостерігав настільки відкритих і цинічних дій, які здійснює Росія на Донбасі.

"Протягом пів року, поки я очолюю українську делегацію у ТКГ, я бачив багато різних рухів і напіврухів. Росіяни начебто беруть участь у роботі ТКГ, але ведуть подвійну гру. Вони не соромляться нічого і демонструють, що вони над сутичкою, нібито допомагають Україні врегулювати внутрішній конфлікт. У той самий час російські пропагандисти приїжджають і розповідають про російський Донбас, а місцевим ватажкам ставлять завдання на території Донецької та Луганської областей (зверніть увагу – не тих районів, які контролює Україна) побудувати національні держави, які мають інтегрувати в Росію. Це і є подвійна гра, обман", — сказав політик.

На його думку, Росія змінюватися не збирається і буде діяти звичними їй методами.

"Росія воює 150 років. За цей час, окрім тиску і примусу до миру, вона нічого не використовувала. Не треба думати, що якщо ми будемо поступатися, вони стануть поступливішими. Тому виконуючи міжнародні домовленості, дотримуючись шляху до миру, ми маємо на силу відповідати силою… Поблажливо, мʼякістю, закликами до компромісів ми нічого не добʼємося. Нам треба бути послідовними і жорсткими", — заявив Кравчук.

Він підкреслив, що в Росії набирає сили диктаторський режим.

"Це видно щодо Олексія Навального і дій, які Путін здійснює для збереження своєї влади. Ми спостерігаємо протверезіння частини російського суспільства. Ми бачимо, що і Європа тверезіє. Раніше своєю пропагандою Путін міг обманювати всіх, а тепер уже ні. Це бачать і люди з оточення самого Путіна, тому йому доводиться діяти рішучіше і радикальніше", — пояснив Кравчук.

Як повідомляла "ДС", раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що на Донбасі вже немає ніякого мирного процесу.

    Реклама на dsnews.ua