• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Переворот у М'янмі: Євросоюз закликав військових дотримуватися прав людини

Реклама на dsnews.ua

Європейський Союз засудив дії військових в М'янмі, закликав скасувати надзвичайний стан і відпустити заарештованих представників керівництва країни

Про це заявив високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Євросоюзу.

"Ми закликаємо їх негайно скасувати надзвичайний стан, відновити цивільний уряд, відкрити новообраний парламент і приступити до подальших призначень президента, віцепрезидента і нового уряду", — підкреслив він.

Боррель також закликав звільнити президента, державного радника і всіх заарештованих, відновити звʼязок і дотримуватися права людини.

В Євросоюзі також висловили готовність підтримати діалог з усіма зацікавленими сторонами задля врегулювання кризи.

Нагадаємо, в Мʼянмі військові затримали президента країни Він Мʼїна і лідера правлячої партії "Національна ліга за демократію" Аун Сан Су Чжі, яка за сумісництвом обіймає посаду державного радника. Державний телеканал MRTV в Мʼянмі припинив мовлення "через комунікаційні неполадки". У столиці країни Найпʼїдо недоступні телефонна і інтернет-звʼязок. На вулицях столиці Найпʼїдо і найбільшого міста Янгон були помічені солдати.

Тимчасовим президентом Мʼянми після державного перевороту в країні став командувач збройними силами, старший генерал Мін Аун Хлайн.

    Реклама на dsnews.ua