• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Перший пішов: німецький концерн покинув проект "Північний потік-2" через ризик санкцій

Реклама на dsnews.ua

Німецький концерн Bilfinger SE вийшов з проекту по будівництву магістрального газопроводу "Північний потік-2" через загрозу введення санкцій США

Як пише німецьке видання Bild, відповідні листи компанія направила до США, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Таким чином Bilfinger SE став першою німецькою компанією, яка покинула проект російського газопроводу.

Німецьке видання стверджує, що рішення про вихід з проекту було прийнято через загрозу санкцій з боку США, які могли вдарити по компанії всього через кілька тижнів.

Компанія, зареєстрована в Мангеймі, в 2019 році мала річний обсяг продажів в розмірі 4,3 млрд євро.

Bilfinger уклав кілька контрактів з оператором газопроводу компанією Nord Stream 2 AG. У тому числі "на розробку, поставку та пусконалагодження систем безпеки при експлуатації газопроводу". Обсяг замовлення склав 15 млн євро.

Крім того, Bilfinger підписав з росіянами контракт на "проектування, поставку, монтаж і введення в експлуатацію теплоелектростанції, що працює на природному газі, потужністю 90 МВт + 30 МВт" в німецьку точку виходу трубопроводу в Любміні.

У двох листах — повідомлення від грудня і підтвердження минулого тижня — Bilfinger поінформував США, що він буде дотримуватися положень "Закону про захист європейської енергетичної безпеки" (PEESCA) і всі партнерські відносини і контракти з "Північним потоком-2" розриваються.

Також про це була поінформована швейцарська трубопровідна компанія Nord Stream 2 AG, материнською компанією якої є російський державний енергетичний гігант "Газпром".

Нагадаємо, швейцарська компанія Zurich Insurance Group AG припинить надання страхових послуг, пов'язаних з газопроводом "Північний потік-2". Zurich Insurance Group AG стала третьою фірмою, яка впродовж минулого місяця вирішила вийти з "Північного потоку — 2". Раніше такий же крок зробили норвезька Det Norske Veritas Holding AS і датська інженерна компанія Ramboll.

19 січня США проінформувала владу Німеччини про введення санкцій проти російського судна "Фортуна", яке бере участь в будівництві газопроводу "Північний потік-2".

    Реклама на dsnews.ua