• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Pfizer поділилася амбітними планами щодо зміни форми випуску вакцини і масштабів виробництва

Реклама на dsnews.ua

Фармацевтична корпорація Pfizer анонсувала зростання виробництва вакцини проти коронавірусу до 2 млрд доз уже в 2021 році. Крім того, вона має намір удосконалити її таким чином, щоби для зберігання не була обов'язкова температура в -70 градусів. За словами розробників, препарат може випускатися у вигляді порошку

Саме через такі грандіозні плани компанія тимчасово скоротила виробництво вакцини в січні, передає "ДС" із посиланням на La Republica.

Адже зараз усі сили вона кинула на модернізацію заводу в Бельгії і запуск іще двох у Німеччині.

Відзначимо, що оновлення виробничої лінії на заводі Puurs в Бельгії дозволить перекрити нестачу флаконів із препаратом у Європі і Канаді. Зараз контролюючі органи Бельгії та Євросоюзу проводять ретельні перевірки на цьому об'єкті.

Що стосується Німеччини, то там двом заводам у Марбурзі вже дозволили почати перший виробничий цикл, який затягнеться з середини до кінця лютого. Планується, що до середини 2021 року там зроблять 250 тис. доз вакцин, а до кінця року — 750 тисяч.

Таким чином, Pfizer розраховує, що вже до кінця першого кварталу цього року вона вкладеться в усі терміни, незважаючи на нинішнє тимчасове уповільнення випуску продукції. А вже з другого кварталу має розпочатися подвоєння темпів виробництва.

Примітно, що американська Pfizer і німецька BioNTech оголосили, що вони, крім усього іншого, будуть використовувати "додаткових постачальників і контрактних виробників для збільшення загальної виробничої потужності".

Отже, інші компанії, які не є партнерами цих двох концернів, теж зможуть приєднатися до виробництва вакцини, яка зараз дозволена в 45 країнах. Однією з перших, хто почне роботу вже в березні, може стати американська фармацевтична компанія Baxter, у якої є завод в Галле (Німеччина).

Говорячи про прогнозовані терміни появи "порошкової" вакцини, яку можна буде не зберігати при -70 градусах, в Pfizer і BioNTech назвали другу половину 2020 року.

Нагадаємо, глава МОЗ Степанов закликав українців робити тести на коронавірус.

    Реклама на dsnews.ua