• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Піклуючись про психічне здоров'я: в Швеції змінили "антикоронавірусні" рекомендації для груп ризику

Реклама на dsnews.ua

Уряд Швеції скасує особливі рекомендації, що стосуються поведінки під час пандемії коронавірусу, для людей, старших за 70 років, та інших груп ризику

З березня літнім людям і особам з інших груп ризику рекомендували уникати будь-яких тісних контактів з людьми за межами своєї сімʼї, в тому числі уникати відвідування магазинів, супермаркетів та інших місць з великою кількістю людей. Тепер ці особливі рекомендації не застосовуватимуться, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

"Ця група пішла на великі жертви, щоб захистити себе і зменшити поширення інфекції", — прокоментувала міністр охорони здоровʼя і соціальних справ Лена Халленгрен.

Глава Агентства громадської охорони здоровʼя Йоган Карлсон сказав, що заходи для осіб, старших за 70 років, дали ефект, але зараз їх недоцільно зберігати, оскільки є докази, що психічне і фізичне здоровʼя цих людей постраждало через ізоляцію.

Тепер очікується, що всі люди будуть керуватися однаковими загальними правилами, зокрема — триматися на відстані від інших людей в громадських місцях, уникати великих скупчень людей і залишатися вдома при появі будь-яких симптомів.

Карлсон підкреслив важливість того, що всі вікові групи повинні слідувати цим правилам, аби захистити найбільш вразливі групи в довгостроковій перспективі.

"Ця група серйозно поставилася до весняних рекомендацій, в результаті чого кількість захворювань знизилася, і все менше людей були госпіталізовані в реанімацію. Було врятовано велику кількість життів, але недоцільно, щоб група ризику несла таку велику відповідальність в довгостроковій перспективі", — сказав Карлсон.

Нагадаємо, станом на 06.55 22 жовтня (по Києву) в світі зафіксовано 41 171 093 випадки зараження коронавірусом.

    Реклама на dsnews.ua